Форум Академия за вампири
Нишката на свободата 7104180s


Join the forum, it's quick and easy

Форум Академия за вампири
Нишката на свободата 7104180s
Форум Академия за вампири
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Вход

Забравих си паролата!

Дарения за форума
Latest topics
» Помогнете ми
Нишката на свободата EmptyЧет Авг 23, 2018 12:01 pm by magi961

» Коя е последната книга, която си купихте?
Нишката на свободата EmptyНед Яну 21, 2018 6:53 pm by Valentina

» Любима вампирска поредица?
Нишката на свободата EmptyНед Яну 21, 2018 6:51 pm by Valentina

» Коя книга четете в момента?
Нишката на свободата EmptyНед Яну 21, 2018 6:50 pm by Valentina

» От А до Я имена на момиче и момче
Нишката на свободата EmptyНед Яну 21, 2018 6:25 pm by Valentina

» Да броим до 999 vol.2
Нишката на свободата EmptyНед Яну 21, 2018 6:23 pm by Valentina

» Новини около издаването на четвъртата книга в БГ
Нишката на свободата EmptyНед Яну 21, 2018 6:10 pm by Valentina

» Любим момент от първата книга?
Нишката на свободата EmptyВто Яну 16, 2018 11:03 pm by Valentina

» Дориан или Кийо?
Нишката на свободата EmptyВто Яну 16, 2018 11:00 pm by Valentina


Нишката на свободата

2 posters

Go down

Нишката на свободата Empty Нишката на свободата

Писане by vampirez Съб Мар 06, 2010 12:55 pm

Нишката на свободата





1.глава



Вървях през улицата за цветя и носът ме засърбя.Обичах мирисът на цветята , но на това място имаше прекалено много , а чувствителните ми сетива бяха по – добри от тези на хората и силния аромат ми идваше в малко повече.Защо ли ? Аз не бях нормално момиче.Не, не бях нормално човешко момиче.Аз бях морой.Ние сме раса вампири,най – исканата раса.Другата раса – дампирите.Те бяха полу хора,полу вампири.Те нямаха нужда да се пазят от светлината , както на мен ми беше нужно сега да вървя из сенките.И също нямаха нужда от кръв.Това ги правеше по-издържливи и по – силни от нас.Но не от тях трябваше да се боим,защото те бяха в пълна хармония с нас.Стригоите , от тях трябваше да се боим.Стригоите бяха вампири като от книгите.Пиеха кръв до смърт,имаха червени очи и бяха ужасно силни.Дяволски силни.За това дампирите станаха наши пазители, те ни пазят от стригоите,а ние им даваме .. хм,разплод.Да,това беше гадно , че само от дампир и морой можеше да се роди дампир,но нямаше друг начин.А,и стригоите ставаха ужасно много, нямаше как да ги победим дори и да ги причислявахме.А, ние не ги.За това бяхме принудени да се затваряме някъде с много пазители , далеч от стригоите.Тук беше проблемът.Аз нямах пазител,защото нямах и родители.Когато те починаха мороите ме забравиха, не ми беше отпуснат пазител и бях принудена да се отглеждам сама.Ето,сега съм на 17 и се справям съвсем добре.Проблеми със стригоите ? Е, нямам.Избягвах го , ако видех по случайност някой , а той не се ориентираше добре и дори не ме забелязваше.До този момент....

Преди два дена забелязах този стригой.Веднага избягах и всичко се оправи , но вчера пак го видях.Грешка, вчера пак я видях.Тя ме следеше , но не нападаше.Въпреки , че отседнах на хотел , пак би могла да нападне.Но тя не го направи.Наистина се чудех защо , но в същото време знаех , че не тук беше мястото за размисли.За това днес , когато пак я видях да ме следи избягах на една борса за цветя.Тук щях да се измъкна незабелязано , защото както вече казах мирисът беше прекалено силен и тя нямаше да може да ме подуши.Надявах се планът ми да проработи , защото ако нападнеше , когато най-малко очаквам ( което е най-вероятно) може да е фатално.Докато вървях със забързана крачка метнах един бегъл поглед назад , уж че се радвам на лилиум , но я видях да търси о очи нещо.И това нещо бях аз.Бързо се промуших,като заставах зад по – едри хора.Бях висока , сравнително висока за морой и дори можех да мина за дампир.Е, с много фон.дьо тен , заради кожата.Бях натрупала и мускули.Не,не приличам на супер-мускул,но мороите са много слабички , а аз не бях точно слабичка.Няма как да не натрупаш някой мускул дори само като учиш в човешко училище , в час по физическ.Освен това ходех и на различни спортове и курсове по борба.Все пак трябваше да мога да се защитавам някак,щом си нямах пазител.

Завих по една улица и когато останах скрита от хората побягнах.С всички сили.Тичах към някой живописен квартал , за да мога да се установя наново.Но тичах , защото знаех , че тук в тъмната уличка тя може да проследи миризмата ми и лесно щеше да ме настигне.Тичах и точно да стигна до светлината и тя изскочи пред мен.С един плавен скок и ми препречи пътя.Гледах я дълго и изпитателно, накрая тя залепи една подигравателна усмивка на каменното си лице и се изсмя.

- Нима си мислеше , че можеш да ми избягаш ? – тя отново се засмя и кафеникавата и коса се заклати.Всъшност жената беше много хубава.Къдрава коса и хм... може би някога е имала зелени очи.Някога.Сега имаше черни очи и бяло лице.Черните кръгове под очите и`бяха прилежно маскирани.Жалко за нея.

Направих една крачка назад.После още една и тъкмо да тръгна да бягам и тя пак заговори.

- О, недей да бягаш.Знаеш,че няма смисъл.Но преди това искам да ти разкажа за себе си.Аз те познавам,Деметра.- при споменаването на името ми се сковах.От къде го знаеше ?!

- Аз не те познавам и не искам.- отвърнах хапливо аз и я изгледах пронизително.

- Е, няма как да ме познаваш.Но аз съм те виждала като малка.Е, не че съм искала да виждам точно теб.Всъщност историята ми е с баща ти . – сега вече превключих на друга вълна.Ярост.Гняв.

- Какво общо има баща ми !

- Нека ти разкажа историята ни.Е, ние се влюбихме.Да аз и Кристофър се обичахме безумно.Но един ден той ми призна,че има съпруга и очаква дете.Аз бях с разбито сърце.Явно е , че яз съм била любовницата.Не исках да е така.Не! Един ден се завърнах при него.Беше сам и те държеше на ръце.Тогава аз го прелистих и отново се събрахме.Тайно , разбира се .Онази никаквица майка ти не трябваше да разбира за нас. Имахме и трудни периоди.Много трудни.По едно време баща ти се страхуваше да не би да си мое дете.А,и не беше изключено , но после всичко се разбра.Не си моя, за радост.Един ден ме отвлякоха.Стригои.И аз прозрях истината.Не бива да сме толкова слаби и да се занимаваме с такива като теб.За това ме превърнаха.Чувствах се повече от добре , отколкото преди.Но имаше още едно нещо , което трябваше да свърша.

Отидох у вас и му разказах всичко.Най - накрая вях решена да превърна и него , но той отказа и се втурна да бяга.Тогава той застана пред теб и жена си.Бях разгневена , че избира вас вместо мен.Но той каза , че не било само това.Каза , че предпочитал и да умре , вместо да се превърне.Изпълних желанието му .Убих го , но не се нахраних с него.Вместо това взех майка ти.Когато приключих с нея се упътих към теб,реших да не погубвам всички.Реших да превърна теб.Ти беше толкова малка , че реших,че не си знаела какво става.Но когато се приближих по– близо до теб ти ме гледаше с широко ококорени очи и тръгна да бягаш.Когато те взех в ръцете си тръгнах нежно към врата ти , но ти ми посегна и яз те изтървах.Защо те изтървах ли ? – тя разкри част от корема си и показа как целия и кръст е обгорен и е в белези.- Ти изчадие такова ме съсипа.Използва тъпата си дарба и ме спря.После избяга някъде не знам и аз къде , но се заклех да те открия пак някой ден.О,да и да си отмъстя.За това съм дошла тук сега.Ще си платиш скъпо Деметра, ще платиш за баща си , за майка си и заради мен ! – тя се хвърли към мен и ме събори на земята.Опитах се да я махна , но тя беше много тежка.Разтвори устата си и кучешките и зъби взе показаха.Това беше краят знаех го , но нямаше какво да направя.Точно тогава усетих , че тежестта и` вече не е върху мен.Чух пронизителен писък , който рязко замлъкна и издрънчаването на някакъв метален предмет.После някой ме взе на ръце , но не можах да фокусирам погледа си върху него.Всичко ми беше размазано и накрая вече не виждах нищо.Само мрак.




Всеки е длъжен да създаде тема за коментари към творбата си!
Ако обичаш, направи такава!

BLooDyKiSs
vampirez
vampirez
Морой-Земя
Морой-Земя

Брой мнения : 164
Точки : 837
Репутация : 0
Присъединяване : 26.02.2010
Възраст : 27
Местожителство : Sofia

Върнете се в началото Go down

Нишката на свободата Empty Re: Нишката на свободата

Писане by vampirez Съб Мар 06, 2010 6:12 pm

Готово! Извинете ме .
vampirez
vampirez
Морой-Земя
Морой-Земя

Брой мнения : 164
Точки : 837
Репутация : 0
Присъединяване : 26.02.2010
Възраст : 27
Местожителство : Sofia

Върнете се в началото Go down

Нишката на свободата Empty Re: Нишката на свободата

Писане by vampirez Нед Мар 07, 2010 1:39 am

2.глава


- Нямало е как да знаем , успокойте се моля ви!- чух някакво хлипане, което се усили.После същия глас пак продължи.- Вече е добре и е в безопасност.- гласът беше на някакъв мъж,плътен но успокоителен.Идваше някъде отляво от мен.

- Но тя е толкова млада! Как е успяла да се справи с живота.- това беше другият глас,който хлипаше.Сега вече разбрах,че е женски.Чуха се стъпки и още един човек , явно,дойде.

- Мисля,че трябва да се е събудила вече.Е,поне трябва да се събужда. – разбрах,че е време да отворя очи.Замигах бързо ,на заслепилата ме светлина,преди да разбера,че такава нямаше.Намирах се в тъмно място.Очите ми пасваха перфектно тук и зрението ми беше много по – добро.Не беше нужно да нося тъмни очила,когато ми се наложи да излизам по светло както преди.Добре,но въпросът беше къде съм?

Погледнах към надвесилите се три фигури над мен.Най-близо до мен седеше една възрастна жена на не повече от 53 години.До нея беше един доста набит тип ,който направо ме пронизваше с очите си.Най-далече седеше една ниска женица с престилка.Единствената ,която не ме гледаше толкова притеснително.Явно тя беше медицинската сестра.Огледах ги по- добре и разбрах ,че възрастната жена беше морой,мъжът дампир ,а сестрата също морой.Ха,явно най-накрая някой се беше загрижил за мен!

- Здравейте принцесо,как сте ?-попита пазителя и ми се поклони съвсем леко ,но аз забелязах.Е,вярно,че бяха оплескали нещата,но чак пък да ми се подмазват и да ме наричат принцесо!Сигурно ефектът щеше да е същият,ако ме беше нарекъл „захарче”.Пфу!Повдигнах вежда въпросително и само кимнах.Сестрата се приближи по – близо до мен и ми подаде чаша вода.Поех я предпазливо,но не така предпазливо я изгълтах.

След като никой нищо не каза повече , явно беше мой ред.

- Извинете,хм,къде съм ?

- Ваше височество,вие сте в академията Свети Владимир,в Монтана.Безопасно място за морои и дампири.-сега ми отговори възрастната жена и добавих притеснение при споменаването на последните думи.- Аз съм Елън Кирова,директорката на това училище.Това е пазител Капраов,той ще ви стане първи пазител,а това е госпожица Даркъс-медицинската сестра.- погледнах госпожица Даркъс и тя ми се усмихна.Само тя ми харесваше до сега.Погледнах пазителя , изглеждаше доста добре.Ха,като за пазител.Имаше коса коса,като от двете му страни растяха бакенбарди.Директор Кирова беше тънка и висока.Е,да наподобяваше и вампирите от филмите и директорите от филмите.Супер.

- Ами,здравейте.- това беше единственото , което можах да промълвя.

- Как ти е главата? Доста лошо си я ударила от падането.

- Падне ли ? – всички се спогледаха.Какво се беше случило ?

- Ами,когато онази..стригойка е скочила върху теб ти си паднала на главата си ,но изглежда не си забелязала.Хм...-тогава замръзнах.Спомних си всичко.За стригоя,който искаше да си отмъсти за баща ми.За самият ми баща,който е бил убит само заради това,че е искал да спаси семейството си! Да,но не можех и да не допусна,че е и имал любовница.И то,когато му се е родило дете! Направо не можех да повярвам.

- Добре ли сте принцесо?-попита пазителя ,явно забелязал промяната в настроението ми.

- Да,аа аз просто съм изморена.А,главата не ме боли.-положих ръка върху дясната половина на челото си , където беше превръзката.Явно наистина съм се ударила сериозно,но как да мислиш за тов,като ти бяха представили истината по този начин.- Ние пристигнахме веднага щом свидетелите ни казаха,че стригоя ви преследва.Всички ви се извиняваме ужасно много ,че през всичките тези години ви изоставихме.Нищо не ни оправдава,нито това ,че не ни достигат пазители нито,че след загубата на родителите ви изгубихме всякаква връзка за вас.Искрено съжаляваме ваше височество ! – той наистина имаше вид , че се разкайва.

- Моля ви принцесо,простете ни.-директорката гледаше толкова жално,че вече не разбрах дали за мен или за нея я е жал.

- Аз,ами прощавам ви.- хм,много странно ,но не и се сърдех за нищо.Не.- Но моля ви престанете да ме наричате принцесо.Не съм принцеса. – те пак се спогледаха ,а пазителят пак кимна.

- Да,това е разбираемо.Принцесо,сигурно не знаете,но вие сте от кралска фамилия.Една от най- важните редом с Зеклос,Ивашков,Драгомир,Бадика и още много други.Вие сте от фамилията Аглея.Една от най-бележитите фамилии.За съжаление , не останахте много.-направо не можех да проумея.Бях чувала за тази фамилия,че още в миналото тя променила ходът на света,но мислех,че са изчезнали безследно.- Вие сте принцеса Деметра Аглейска.- той произнесе името ми така царствено,че чак се засрамих.Не заслужавах това име.Аз бях дъщеря на морой , който си е имал любовница стригой.Само при мисълта за това ме заболя сърцето.Примигнах учудено и се усмихнах.Леле,не бях очаквала,че това е възможно,но когато разбра коя съм , наистина успях да се усмихна.Но веднага помръкнах като се сетих,че съм в училище.И сигурно щях да събера доста погледи.Е,какво пък поне ще съм център на внимание...Ухх,кого заблуждавам.Мразя всичко това.Обърнах се към директорката.

- Е, кога започвам?

- Ами,всъщност пазител Капраов ще ви заведе до стаята ви.Можете да започнете с обучението си веднага щом пожелаете,или да изчакате.Както вие решите.- надигнах се от леглото и благодарих на този,който ме беше оставил с дънките и блузата си .Взех си палтото и тръгнах след пазителя.Той се обърна към мен .

- От тук ,ваше височество!- той посочи една врата. Аз изчаках да излезем от погледите на другите и го заговорих.

- Знаеш ли , тъй кат явно ще ми бъдеш пазител доста дълго време можеш да ме наричаш Дем! Деметра е хубаво име,но е много дълго.- той само се усмихна и повдигна въображаемата си шапка.

- Разбира се , ваше височество Деметра.Вие можете да ме наричате пазител Капраов.- аз изсумтях,но не възразих.Е,какво да ги правиш дампирите,такива бяха.Капризни!
vampirez
vampirez
Морой-Земя
Морой-Земя

Брой мнения : 164
Точки : 837
Репутация : 0
Присъединяване : 26.02.2010
Възраст : 27
Местожителство : Sofia

Върнете се в началото Go down

Нишката на свободата Empty Re: Нишката на свободата

Писане by vampirez Нед Мар 07, 2010 1:07 pm

Ако ви харесва ще продължа да пиша ! smile

ЕДИТ: Пиши в темата за коментарите - Ели
vampirez
vampirez
Морой-Земя
Морой-Земя

Брой мнения : 164
Точки : 837
Репутация : 0
Присъединяване : 26.02.2010
Възраст : 27
Местожителство : Sofia

Върнете се в началото Go down

Нишката на свободата Empty Re: Нишката на свободата

Писане by bibsityY Нед Мар 07, 2010 3:19 pm

супер е имасш талант продалжаваи в същия дух :rock: Heart

ЕДИТ: Пиши в темата за коментарите - Ели
bibsityY
bibsityY
Морой-Огън
Морой-Огън

Брой мнения : 326
Точки : 1146
Репутация : 1
Присъединяване : 11.01.2010
Възраст : 31
Местожителство : някаде из България xD

Върнете се в началото Go down

Нишката на свободата Empty Re: Нишката на свободата

Писане by vampirez Нед Мар 07, 2010 11:59 pm

3.глава



Вървях до моя нов пазител.Моя личен пазител!Брей,дочаках и този ден.Да,той си падаше малко сухар,но какво пък,нали няма да пием кафе заедно.Хм,замислих се над това.Дали наистина ще трябва да пия кафе с него? Е,аз не пия кафе , за това няма за сега няма такава опция.Вървяхме в старинна сграда , по-наподобяваща средновековието.До нас вървяха ученици,но не ни обърнаха внимание.Те бяха дампири.Да, харесвах дампирите,не бяха нищо особено и по нищо не отстъпваха на хората.А,аз до сега бях живяла сред хора и не знаех как ще ме приемат мороите.Е,не всички щяха да са като Кирова и на 5 минути да се извиняват.Вървяхме по коридорите докато не останахме сами в един по- тесен коридор.Настъпи мрак и тишина.

- Вижте принцесо,аз съм ваш пазител и няма как да ви излъжа.Поднасям ви съболезнованията си , за родителите си.Извинете ме , но когато ние дойдохме вчера аз чух някой неща ,които стригоя ви разказваше за миналото ви.- погледнах го изненадано и не успях да разбера дали не ме е видял или просто не искаше да ме погледне.Наистина беше болезнено и без да ми напомня!

- И какво слушали сте клюката за семейството и чак когато ме е нападнала сте скочили!-гласът ми се повишаваше значително и вече наистина се ядосвах вслушвайки се в думите си.Бях права , по дяволите !

- Ние ,не ! Преди това успяхме да сложим подслушващо устройство,за да открием местоположението на стригоя.Аз просто чух! – да,наистина не очаквах да направи такова нещо,но го познавах от три минути! Аз само кимнах в съгласие,защото вече бяхме стигнали до по-осветлен участък и той можеше да ме види.Вече бяхме стигнали друго крило и тук отзивите бяха по – различни.Момичета и момчета морои ни гледаха и попиваха с очи.Някои гледаха палто и обувките ми , други се взираха право в лицето ми , а трети не спираха да местят ококорено очи между мен и пазител Капраов.Е,морои всички с тяхното царско и знаменито виждане.Една фигура се отправи към нас,но не беше ученик.Пазител може би.

- Здравейте принцесо! Добре дошли в академия Свети Владимир.- каза мъжът пазител.При думата „принцесо” се разнесоха доста шушукания,но се опитах да не им обръщам внимание.Вместо това насочих вниманието си към пазителя.- Аз съм пазител Хейл,главния пазител на мороите в този участък на сградата.-изглеждаше свестен.-Много се радвам,че такава знаменитост е дошла при нас.Вие и фамилията ви са рядкост и уникалност дошла още от хиляди години,а сега и това , което сполетя вас и родителите ви и стри...

- Да,благодарим за посрещането , няма да го забравим , но сега имаме друга работа.-намеси се Капраов и присви очи към дежурния пазител.Да, този тук беше разкрил прекалено много информация за мен.Аз само кимнах и се завлякох след Капраов.След като поехме към друг коридор а побързах да го заговоря.

- Благодаря, онзи наистина прекали.

- Като ваш пазител принцесо,аз съм длъжен да ви пазя от всякакви опасности.Това включва и клюкарски истории.-аз изсумтях и продължих без да отварям уста.Пазителят ми (звучеше готино) ме доведе до някаква стая и ми подаде ключ.

- Всичките ви дрехи са внесени вътре , програмата ви за училище също е там , а това е ключа за стаята ви.Аз ще бъда наблизо ,аkо има някакъв проблем телефонния ми номер е закачен на бюрото ви.Довиждане принцесо.

- Чао Капи !- извиках аз и се изкисках.Ето как можех да го дразня.И без това името му беше много дълго.Влязох в стаята си и наистина всичко беше там.Е,не че имах много дрехи ,но и малкото ми беше важно.С тях беше един мобилен телефон,любителската ми чаша с Джони Деп и бижутата ми.Имах само едно колие с буквата „Д” и гривна тип „верижка”.Бяха ми повече от скъпи,въпреки,че не знаех от кой са ми.Вече май се досещах.

В стаята ми имаше и огледало.Погледнах се и единственото нещо предназначено за мен беше-жалка гледка.Имах руса коса до раменете , сини очи и бях сравнително висока.Да,направо като от приказките,ама не ! Кожата ми беше прекалено бяла и понякога косата ми не се забелязваше.Е,боже творение , какво да правиш.

Легнах на леглото си и се замислих за фактите.Не,не не ! Не исках да се замислям за фактите.Фактите бяха,че съм тук и че имам пазител.Погледнах телефона си и май беше време да спя.Или пък да ставам ? Не да спя, защото наистина ми се спеше.
vampirez
vampirez
Морой-Земя
Морой-Земя

Брой мнения : 164
Точки : 837
Репутация : 0
Присъединяване : 26.02.2010
Възраст : 27
Местожителство : Sofia

Върнете се в началото Go down

Нишката на свободата Empty Re: Нишката на свободата

Писане by vampirez Чет Мар 11, 2010 1:07 pm

4.глава

Събудих се рано.По новия ми часовник.Облякох се , дънки и черна блузка.Нещо с което да не привличам внимание,чувствам се добре,но въпреки това изглеждам супер.Измих си зъбите и се насочих към програмата си.

Първи час Руски –втора част

2 ри час – Антична поезия

3 ти час - Основи на контролиране на елементите

4 ти час - Американска колониална литература

Обяд

5 ти час- Висша математика

6 ти час – Славянско изкуство

7 ми час – Култура на мороите

8 ми час – Поведение и физиология на животните.



Супер,нямах представа какво ще правя ,но все някак щях да се оправя все някак.Излязох от стаята си и се отправих към стаята за първия ми час.Покрай мен минаваха други морои , но се опитах да не ги забелязвам.Не,не ми трябваше.Влязох в стаята и седнах на последния чин.Огледах се , даа всички ме зяпаха.Дарих всекиго с един убийствен поглед.Имах антична поезия.При хората обожавах поезията, сигурно и тук щеше да е подобно.Погледнах часовника,закачен най - отгоре на дъската.Часът щеше да започне след три минути.Точно тогава към мен се приближи едно момиче.Косата и беше прошарена и кестенява,но иначе беше хубава.Всъшност не исках да се сприятелявам,за това не я заговорих.Но тя го направи.

- Здравей, ти си новата , нали ? Аз съм Жизел.- тя се усмихна , но имаше и още нещо в тази усмивка,не само дружелюбност.

- Здрасти,аз съм Деметра.- казах сухо,защото наистина не и вярвах.

- Приятно ми е.Добре дошла.

- Мерси.- отвърнах и се спогледахме.Накрая тя сложи едната си ръка на рамото ми.

- Знаеш ли , знам , че ти е тежко.Кажи ми , защо дойде тук толкова късно ? – погледнах я право в очите , като леко притворих своите.С периферното си зрение видях,че пазител Капраов се е приближил.Отново насочих вниманието си към момичето пред мен.

- Точно заради теб ! Защото такива като теб не могат да си намерят мястото от любопитство и идват най – нахално да питат.Знаеш ли какво, разкарай си клюкарския задник от тук ! – казах аз вече надигнала се от стола си и отблъснах ръката и.Тя май се изплаши,но не го показа,просто аз бях прекалено близо и забелязах. Тя се мръдна от мен и се огледа.Наоколо доста хора се бяха обърнали да ни погледат.Аз се усмихнах пак на Жизел , все едно сме първи приятелки.Изведнъж от някъде излезе едно момче.Беше малко по – ниско от мен.Смигна на Жизел и погледна мен.Очаквах всеки момент да ми се нахвърли , за това ,че я бях обидила , но той не го направи.

- Хей момичета,не е тук мястото.Без спорове тук,не сме някакви подивели стригои , нали! – всички го погледнаха , а някой дори казаха „загубеняк”,а Жизел се фръзна и си тръгна.Момчето седна до мен.Побързах да възразя,но една учителка влезе.

- Здрасти , новачке.- каза момчето до мен и се усмихна плахо.Не изглеждаше враждебен, за това и аз се усмихнах с половин уста.

- Здравей.Хм,а ти си ?

- Николай, но можеш да ми казваш Ник.

- Приятно ми е , аз съм Деметра ,но можеш да ми казваш Дем.

- Не може ли да ти викам Метър? – изкиска се той.

- Не ! – отвърнах аз , преди да е измислил нещо друго.

- Добре,добре.Трябва да си ми благодарна !

- Аз ли , защо ?

- Не стига,че ви разтървах , а и се направих на загубеняк ,за да разсея ,оная мацка- Жизел.

- Ха,щях да се оправя и сама.Нямаше нужда да жертваш толкова много !

- Да бе , тя е много отмъстителна!Освен това има много последователи тук,които щяха да я подкрепят.Кой от кой по – грамаден.

- Ясно,ами мерси тогава !

- Моля.-смигна ми той.Насочих вниманието си към учителката.Четеше някаква стихосбирка от 5 век.Беше интересно. Накрая на часа станах от стола си и излязох най – безцеремонно. Но онова хлапе ме настигна.

- Хей,кой ти е следващия час ?



- Ами Овладяване на силите.



- Супер ,моя също.



- Ами чудесно.-казах и се насочих натам.- Виж няма нужда са ме приятели , чули.



- Ама ние не сме приятели!Просто познати,а и освен това ти трябва някой , който да те въведе в системата.Някой,който няма да те изяде.



- Дообре,но защо ще ме въвеждаш?



- Защо ли , след една година завършваме училище,а ти едва сега идваш тук.Трябва да научиш пропуснатото.



- Мхм,така е . Ами хубаво.А,какво по – точно ще правим в следващия час ?



- Ще овладяваме силите си.Например ,ако имаш земна сила ще се научиш да помагаш на някое дърво или да не го чупиш.Каква е твоята дарба ?



- Огън.



- Тогава най – вероятно ще се научиш да не я използваш за зли неща!



- Като да подпалвам хора ?



- Точно.-пред мен изникна обгорената кожа на стригойката.Добре ще се науча да не паля хора,но стригоите не са хора , нали.



- Хей ти си от Русия нали ? Или поне името ти е руско?



- Всъщност съм роден там ,но съм прекарал само няколко месеца там.След това майка ми се преместила в щатите и е намерила втория ми баща.Яко , а !



- Да,предполагам.Значи и ти не познаваш баща си ?



- Не,той е починал от рак.Не знаех , че и мароите могат да се разболяват от рак , но ето че той е.



- Съжалявам.



- Няма нищо , сега съм щастливо.Хей ти каза , че и аз не познавам баща си . И ти ли ?



- Ами да, всъщност не познавам и майка си.Те са починали , когато съм била много малка.



- Аха,съжалявам.



- Нищо,както вече ти каза – сега съм щастлива.



- Наистина? Толкова щастлива,че чак сега идваш в академията.Няма да се учудя,ако и не си знаела,че си морой.



- Прав си,но знам че съм ! Отраснах в човешкия свят,но се оправях.



- Аха,ами дарбата ти ?



- Е,какво толкова.Не е имало никой , който чак толкова да ме издразни,че да съм го подпалила.-освен един.



- Да.Е,пристигнахме.Да те видим какво можеш пироманке! – той отново се засмя,а аз го изгледах тъпо.Влязохме в стаята и седнахме на един чин.Стаята беше много по – голяма.Приличаше повече на зала.В стаята влезе една моройка.



- Това е госпожа Кармак.-подшушна ми Ник.Аз кимнах в знак ,че съм го чула.Тя ни даде заглавие на урока и някои точки.После мигновен но насочи вниманието си към мен и ме погледна в очите.



- Днес имаме нов ученик.Това е Деметра Агилейска.Тя е за пръв път в училището и не се е упражнявала по никакъв начин.За това ще започнем с едно много просто упражнение.Ела ,моля те.-всички глави се обърнаха към мен и аз станах от чина си съвсем тихо.Запътих се към госпожата и спрях на половин метър от нея.- Разбрах,че владееш огъня.Доста силна дарба,за нея има нужда от най – много уроци.Ето нещо просто.Можеш ли да произведеш пламък да го увеличиш,а после да го изгасиш? – да бе,много просто.Дори не знам как да произведа пламък.Мислих си за пламък,как се появява в ръката ми и как нежно гали дланта ми.Протегнах ръка и се взирах в нея дълг и накрая там изкочи пламък.Беше средно голям,но много красив.Как танцуваше върху дланта ми , така съблазнително.Внезапно госпожа Кармак запляска и ме откъсна от пламъка.Аз наистина бях успяла.



- Добре, браво Деметра! Сега можеш ли да го уголемиш?-погледнах я за миг , но после пак се вторачих в пламъка.Той сякаш ме викаше.Представих с иго как расте,как става все по – голям и ме поглъща.И той наистина порасна.Движеше се между въздуха и ме примамваше.Вече беше станал по – голям от ръката ми.



- Браво, сега можеш ли да го изгасиш ? – пламъкът започна да намалява,но преди да изчезне се чу едно голямо БУМ!Всички обърнахме глави от където идваше шума.Вазата на бюрото се беше пръснала на парчета,а водата изтичаше по пода.Пламъкът в ръката ми веднага изчезна и се отправих натам , както и всички други,за да подсушим.



- Какво стана ? От къде се взе това ? – питаха всички с ококорени очи.



- Не знам,аз...не знам какво се случи.Може да е било реакция от нещо.-отговори замислена госпожа Кармак.Аз станах и се отправих към чина си , защото урока ми май вече беше свършил.Тъкмо да си взема чантата и се чу друг трясък. Този път беше на няколко сантиметра от мен.Въздухът ме изтласка на земята и парченца стъкло се впиха в лицето ми.Главата ми се замая.Бях затворила очи и едва когато ги отворих пред мен изскочиха стъкла и шум.Много шум.Когато вече се осветих разбрах,че прозорците са се пръснали на парчета.Някакви момичета пищяха ,а аз лежах на пода на пет метра от тях.Но когато те се пръснаха аз бях точно до тях.Явно експлозията ме е издухала.Свестих се и се опитах да стана,но краката ми не ме издържаха.Огледах се .До мен още няколко човека бяха на земята и се отърсваха от току що случилото се.Добре не беше чак толкова страшно,защо всички пищяха ? Ръцете ме боляха погледнах надолу ....



- По дяволите! – извиках аз , при гледката.Бях цялата в кръв и стъклата се бяха забили в краката ми.Не болеше кой знае много,но от видяното стомаха ми се сви.След малко при мен дойде госпожа Кармак.



- О, господи Деметра ! Спокойно само без паника,сега ще извикам някой.- не разбрах кой успокоява,себе си или мен,но след малко дойдоха двама пазители и ме вдигнаха на ръце. Други двама прегледаха останалите зашеметени,но явно само аз бях ранена.След малко до мен изфуча и моя пазител.Откараха ме в болничното крило и сестрата ме пое.Дадоха ми някакво обезболяващо,но после разбрах,че е две в едно – приспивателно и обезболяващо,защото заспах.
vampirez
vampirez
Морой-Земя
Морой-Земя

Брой мнения : 164
Точки : 837
Репутация : 0
Присъединяване : 26.02.2010
Възраст : 27
Местожителство : Sofia

Върнете се в началото Go down

Нишката на свободата Empty Re: Нишката на свободата

Писане by vampirez Пон Мар 29, 2010 11:29 am

5.глава



Вървя.Вървя.Тичам.Тичам.Падам.Ставам.Пак тичам.Обръщам се назад , за да видя дали приближават.Дали опасността приближава.Така е.Те са много близо.Много.Опитвам се да забързам краката си , но те поддават на натиска и падам.Окончателно.Три черни фигури се надвесват над мен и злобни усмивки проблясват на мрачните им усти.Единия се навежда към мен,аз се опитвам да го ударя ,но без никакъв успех.Накрая той протяга ръка и ....

- Деметра!Деметра! Добре ли си,чуваш ли ме!- сестрата седеше отсреща ми и викаше името ми.Отърсих се от съня и кимнах. – Добре.Притесних се , крещеше на сън.- прозях се и примигнах срещу светилната.Явно съм се събудила през деня.Огледах се и до колкото разбирах бях в болнично легло.Нещо ми убягваше.За втори път тази седмица в болницата,на легло.Като имаш предвид,че ми е първата седмица.

- Да,добре съм.Какви са последиците?

- Ами,краката ти бяха много зле.Ударила си се в един чин.Явно от избухването си отлетяла назад.

- Аха...-преди да кажа още нещо пазител Капраов влетя в стаята.Изглеждаше много притеснен.

- Господи принцесо , добре ли сте ?

- Ами да . – всъщност наистина се чувствах добре,освен ,че бях малко замаяна от съня.

- Аз,аз толкова съжалявам.Извикаха ме по спешност, трябваше да стоя неотлъчно от вас. Никога повече няма да си позволя такова нещо,обещавам!

- Добре!Спокойно не се е случило кой знае какво.- наистина беше гадно , но пък аз не се сърдя.

- Хей,ами как са другите ? – при този въпрос той ме изгледа с въпрос на лицето , едва сега разбрах , че медицинската сестра ни е оставила. Той примигна няколко пъти и после ми отвърна,със същия неразбиращ тон.

- Ами,няма други.Само ти пострада.

- Чакай,само аз ли съм в това състояние?

- Ами,всъщност да.- сетих се за случката.Аз отлетях назад.Когато се свестих се бях огледала,но хората до мен бяха само прашни и замаяни , а аз в това състояние.Нещо,нещо не е както трябва.Сигурна съм , че и до мен имаше хора,много близко.

- Чакай,само аз ли съм така?

- Ахам.-каза той и заби поглед в земята.Значи само аз бях пострадала.

- Дообре,все едно.-казах аз и започнах да се надигам от леглото.Нямах никакво намерение да седя още тук Атмосферата ме стресираше още повече.

- Чакай,директор Кирова каза,че можеш да останеш колкото си поискаш тук,ако не се чувстваш добре.

- Чувствам се съвсем добре.-казах докато се изправях в седнало положение и търсех обувките си под леглото.Най-накрая успях да стана и тръгнах към вратата.

- Хей,май не е добра идея.-каза Капраов,докато ме беше хванал , защото залитнах.Но наистина щях да се оправя,за това се опитах да се закрепя до колкото е възможно на краката си и тръгнах смело напред.Влязох в коридора с високо вдигната глава и продължих.

- Днес имате среща с кралица Татяна.- погледна ме окуражително пазителят ми.Изсумтях и кимнах.Трябваше да се приготвя за още една голяма доза „съжалявам” и „не знаехме”.Е,прас голям.В умът ми изникна една мисъл , която ме порази.

- Ей,ами..трябва ли да се обличам,ами нали се сещаш.Официално?-мразех да нося рокли.Просто се спъвах,а и с моя късмет ако попадна на някой гладен стригой , как ще тичам,защото нямаше какво да правя освен да тичам.

- Само ако ти искаш.Въпреки,че би било добре,но не си задължена.

- Лесно ти е на теб,един костюм и всичко е готово и просто. –той се усмихна подкупващо.

- Предимството да си мъж.-присвих очи и го погледнах гадно.Амаха,мъж бил.

Заведе ме до стаята си и влязох вътре.Не се и съмнявах,че ще стои пред вратата ми през цялото време.Проснах се на леглото си и заспах.След два часа трябваше да ставам,но нямаше да се простя със съня.



Сънувах някакви пълни глупости.Като се почне от необитаема гора до молове.Когато вече си избирах между дървените сандали от баобаб и ботушите от изкуствена кожа нещо ме разтърси.Нещо доста досадно,защото след всяко разтърсване следващото ставаше все по-силно.Накрая изсумтях и промълвих „ Добре де , ставам ! Престани.”-след като разтърсването спря вече бях напълно будна,но не отворих очи.Вратата се хлопна и чак тогава разтърках очите си и погледнах тъмнината навън.Облякох се с нещо удобно,защото имах предчувствието,че днес ще имам нужда от удобни дрехи.Кой знае може кралицата да ме нападне и да трябва да бягам.

Излязох от стаята си и се насочих срещу чакащият ми ме пазител.Започнахме да вървим без да се погледнем или нещо друго.Накрая не издържах и се обадих.

- Дълго ли ще пътуваме ?

- Не.Няма да пътуваме.Кралицата ще дойде тук.

- Хубаво.

- Да,хубаво е.Няма да има нужда да излизаш от тук.-аз изсумтях и промълвих „параноик”.След малко влязохме в зала,която никога не съм виждала.Там имаше около петима пазители,директор Кирова и една личност в червена рокля.Голяма червена рокля.Червената пристъпи към мен и ми кимна.Аз заклатих глава напред и назад.След това червената личност кимна и на пазител Капраов.После застана на метър от мен и заговори.

- Здравейте принцесо.Аз съм кралица Татяна,както ти е известно вече.-да,беше ми известно,но не ми харесваше тази жена,за това я наричах (мислено) „червената”.

- Аз и цялото общество на морои и дампири ти дължим голямо извинение ,за това,че те оставихме.Моля те прости ни,че те оставихме на съдбата,че за малко да не бъдеш погубена и да бъде създаден още един стригой.- аа,ето от къде идва целия този флаш.Нея я беше грижа за това,да не би станало такова нещо,като да се създаде още един стригой.

- Да, би било ужасно.Те и без това са толкова силни и бързи.Една загуба на морой не би могла да се равнява на едно създаване на стригой.-отвърнах заядливо,а кралицата явно стресната от това,че изведнъж съм проговорила.Изгледа ме изпитателно и накрая се усмихна.Аз също се усмихнах.

- Разбрах за случая вчера.Съжалявам,ще намерим извършителя,но преди това ще трябва да те разпитаме малко.

- Чакай,за прозорците ли говорите?

- Да.

- И ще ме разпитвате ?

- Да,тъй като няма други пострадали.

- Но аз видях,до мен също имаше хора.Как може да не са пострадали,та аз бях в ужасно състояние !- усетих се,че повишавам тон,но не ми беше до маниери сега.Та това беше възмутително.

- Деметра , имаме сведения,че е било нападение.С умисъл.-отговори ми Капраов,а аз го изгледах надменно.После обаче взех да схващам и вече с по – изплашен тон проговорих.

- Значи,някой е искал да ме нарани ? Само и точно мен ?

- Да, за това ще трябва да вземем сериозни мерки.Назначавам ти още от сега временен пазител.- отвърна ми Татяна.

- Но Деметра,трябва да те попитам има ли някой който смяташ за виновен?Да имаш някакви врагове ? – усетих погледа му който казваше Да става въпрос и за стригойката,за която само ние двамата знаем.

- Ами предполагам,че доста стригои са ме набедили.

- Стригои ли защо ? – попита изведнъж кралицата.Аз погледнах към пазителя ми ,н той само ми кимна.Имаше нещо в това кимване,защото след това той задържа очите си върху мойте.Знаех ,че не трябва да казвам всичко.

- Ами,заради родителите ми. Те са имали врагове стригои,заради които са и умрели ,но съм сигурна,че това не им е стигало.

- Да така е.Такива са стригоите.

- Ами,ти владееш огънят.Тази дарба е все по-рядка.Искам да ти кажа,че след като завършиш училище тук ,ще имаш допълнителен учител.

- Благодаря.-Татяна кимна и пазителите и се доближиха до нея.От сенките излезе един младеж.Беше на около 25.Изглеждаше много силен и стегнат.Бих казала,че е готин,но не го казах.Той се поклони леко и се усмихна.Гледаше хората право в очите,знае че е от уважение , но изглеждаше някак зловещ.

- Това е Андрю.Той е новият ти временен пазител.-каза кралицата и тя се поклони леко.Аз закъснях малко,но мисля че и тя видя моя поклон.

След това придружена от двамата си пазителя аз отидох до стаята си.Те и двамата останаха пред вратата ми.Седнах на края на леглото си и бях готова да се излегна и просна като пьрвият дивак , но една леко почукване ме стресна.Още преди да сьм отворила пазител Капраов влезе.Направо се стреснах когато го видях.

- Хей искам да ти кажа ,че никак не е добре за теб да се заяждаш с кралица Татяна!

- Да вярно.Ама и тя се заяжда.

- Уф,зарежи това.Какво мислиш за новия ти пазител?

- Ами изглежда много набит.-той само кимна и се отправи към вратата.- Хей Капи не се здухвай.Ти си оставаш по-готиния!- това беше най-тъпото нещо което съм казвала,но не исках да си тръгва.

- Виж,нека се разберем нещо.Ще спреш да ми казваш така,ако ти кажа истинското си име ?

- Супер.

- Казвам се Лукас Капраов.

- Добре тогава,лека нощ Лукас.
vampirez
vampirez
Морой-Земя
Морой-Земя

Брой мнения : 164
Точки : 837
Репутация : 0
Присъединяване : 26.02.2010
Възраст : 27
Местожителство : Sofia

Върнете се в началото Go down

Нишката на свободата Empty Re: Нишката на свободата

Писане by vampirez Чет Апр 01, 2010 7:57 pm

6.глава



Когато станах се чувствах като с ужасен махмурлук.Сякаш си надрусан.Толкова ти е замаяно , че не знаеш къде си.Понякога същия ефект има и шопинга,когато си сред всичките онези дрехи ти се завива свят.Изпих един аспирин и се облякох.Направо се стреснах когато отворих вратата и пред мен изникна новият ми пазител.

- Извинете ваше величество , не исках да ви стресна.Добро утро.- каза Андрю , явно забелязал Андрю моята сънена незонтируемост.Аз кимнах и го последвах към стаята в която ме водеше.Нещо липсваше и осъзнах кое е то.

- Ам,къде е пазител Капраов?

- В момента е при директора ,говорят за нещо.

- Аха-беше единственото което можах да промълвя.За какво ли толкова важно нещо беше отишъл при Кирова,за да ме остави.Оставих този въпрос за след това и пред него.Запътихме се към първия ми час.Въобще не ми пукаше как щяха да се отнасят към мен просто трябваше да чакам времето да си минава.Защото определено нямах никаква цел все още.Придържах се към правилата и това е.Седнах на един чин и забих глава в него.Спеше ми се ужасно и това допринасяше .Само че някой тук не спираше да ме дразни.Направо усещах как се клатят задните и части на двете страни.

- Здравей Деми,как си днес ? – каза Жизел с ужасно мазната си усмивка върху лицето и.

- Нека да помисля,ти си тук ... ясен ли е отговора.

- Ех.Знаеш ли видях малката ти демонстрация на огън онзи ден.

- Моля ! Много добре знаеш,че аз нищо не съм направила.- тя се изкиска леко,отметна косата си и тръгна в обратна посока,но преди това подметна през рамо :

- Ти си знаеш! – каза тя и ми намигна.Уф, страшно ме дразнеше.

Часът мина сравнително добре.Всъщност целия ден мина добре.Лукас не се появи нито веднъж,после имаше да му задавам много въпроси.Тъкмо реших да се прибера до стаята ми през двора,но заваля дъжд.Не порой,но все пак валеше.Сложих си качулката и търпях.Точно тогава пред мен изникна една неясна фигура.От дъжда фокусът ми се размазваше,но фигурата се движеше много бързо и беше много тъмна.Изведнъж ми се зави свят и докато се усетя бях на земята.Черната фигура се придвижваше все повече към мен.Един оглушителен писък прониза съзнанието ми.Някой беше изпищял и всички се разбягаха.Но аз не можех да се изправя по някаква причина.Черната фигура беше на един метър от мен и впрегнах всички сили , за да мога да стана и да побягна , но неуспешно.Фигурата се наведе към мен и главата ми още повече се замая , когато забелязах бялата кожа,червените очи и хладния дъх на стригоя.Затворих очи за момент,знаейки че това е краят ,но после рязко ги отворих когато стригоят ме хвана за ръката и ме вдигна.Погледна ме право в очите и страх нахлу в вените ми,но се окопитих.Беше мъж.И да,за съжаление беше страшно опитен и стар.Той ме държеше здраво за едната ръка и щеше да ме хване за другата ,но нечия друга ръка ме хвана.Погледнах стреснато към предполагаемия за мен стригой,но този който ме беше хванал за другата ръка не беше стригой.Беше дампир.Беше момче на моята възраст.Стригоят се озъби и ме дръпна към него.Но тогава дампирът ме дръпна по-силно и ме изтласка зад него.Далеч от стригоя.Явно стригоят не е имал време да реагира,защото бях сигурна,че е по-силен.Но те вече се биеха.Изплашен аз се обърнах готова да побягна,но още един стригой беше зад мен и ме стискаше здраво за раменете.Вече бях набрала смелост и и се опитах да се измъкна от схватката му,но един сребърен кол проблесна във въздуха.Наведох се ,защото не исках да гледам гледката.Трупът на стригоя падна до мен, а Лукас ме хвана бързо за ръката и ме дръпна към училището ,но преди това аз се спрях и погледнах назад.

- Чакай ! Там има още един стригой и един дампир ! – Капраов погледна натам и внезапно до него изникна Андрю.Той му даде указания и пак тръгнахме.Тичахме чак до залата за ядене,където бяха всички други ученици и хиляди пазители.Седнах на една пейка до Ник.Той като че ли се стресна да ме види ,но после се усмихна.

- Хей, добре ли си ?

- Ахам.

- Навън ли беше ?

- Да.

- Леле,при всичките тези стригои ?!- в погледа му наистина имаше уплаха.- Как не те нападнаха ?

- Нападнаха ме,само че ... не ми направиха нищо.Май по – скоро искаше да ме отведе някъде,не знам.

- Леле , и как успя да .. оживееш ? –наистина и аз не знаех как бях успяла,но успях.

- Ами,имаше едно момче.Дампир.Той ме спаси.

- Ихааа.Леле,радвам се че си добре.Навън се лутат поне 30 стригоя!

- Толкова много и то в училището ! Защо !?

- Не знам,но до сега не са убили никой.- примигнах два пъти и зачаках да дойде времето,когато ще мога да си отида в стаята.След около два часа Кирова дойде с високоговорител.

- Моля без паника,всички да отидат по стаите си.Опасността премина.-

- Хей, аз съм в другата посока ,но ако науча нещо ново относно случилото се ще ти кажа.- провикна се Ник вече далеч от мен.Аз кимнах и се запътих към стаята си.До мен изникна Лукас е започна да ме разпитва.

- Добре ли си, разбрах че не си наранена също така и че са искали да те отведат някъде.

- Да,добре съм.Ами той ме хвана за ръката и беше готов да тръгне да тича,даже проследих погледа му към дърветата.Но тогава изникна онова момче и... така.

- Но защо.Не разбирам,щом не е искал да те убие значи е искал да те превърне.Но да те отвлича ?

- Може би му е трябвало повече спокойствие.Имам предвид там при всички онези пазители , едва ли можеш да се .. съсредоточиш.- казах аз и вдигнах рамене.- Но както и да е.Вече е история, нали ? – погледнах към пазителя си ,но той само сви устни и поклати глава.Паниката ме обзе толкова бързо колкото беше и изчезнала.-Измъкнал се е.

- Да,не успяхме да го хванем.От 30 убихме 20,но останалите се измъкнаха.Съжалявам Деметра.-

- Е, той или те сигурно пак ще дойдат да ме търсят.По-добре да не стоя тук да поставям на опасност цялата академия.- погледнах Лукас и моментален стрес се изписа на лицето му.Но веднага се оправи и една предателска усмивка се плъзна по него.

- Е, дори и да те махнем оттук,те вече знаят че си тук и пак ще дойдат.И като видят ,че те няма ще използват случая да закусят.-въпреки,че се заяждаше беше ужасно прав.По,дяволите наистина щеше да стане така.- По- добре остани тук и поживей още малко!- смигна ми той и се спря.Аз също спрях въпреки,че не знаех причината,но вратата на стаята ми даде отговор.Понечих да вляза,но преди това имаше още нещо.

- Ей,Лукас,кое беше момчето което ме измъкна? Там навън.

- Той е дампир и се обучава за пазител.Името му е Алексей.-аз кимнах и се скрих в стаята ми.Може би трябваше да му благодаря...по-късно.



На другия ден занятията бяха отменени от съобразения.Всички се притесняваха,дали нямаше да се върнат стригоите.През целия ден не можеше да излизаме освен на обяд.Използвах случая и седнах до Ник.Той ми кимна и ме представи на още някои морои.Да,все момчета,но явно тук с момичетата не си пасвахме.След малко излязохме на чист въздух.Това беше моят шанс да го разпитам

-Ник,има ли новини.За вчерашното нападение,защо е било и т.н.?

- Всички са много притеснени.Никога не са идвали тук толкова стригои.А,са още по-притеснени защото избягаха десетима.За да избягат е трябвало да бъдат наистина стари и ужасноо силни.-каза той като натърти на „о” –то.Сетих се за онзи който се беше опитал да ме отвлече.Той беше много могъщ,виждаше се.Действията му бяха много бързи,точни и дори за стригой бих казала грациозни.Да,определено бяха мноого силни.

- Те,ами..коментираха и теб.- погледнах го като ужилена.

-Мен ли ? Какво за мен ?

-Ами някои мислят,че заради теб са дошли.Защото са опитали да те вземат с тях,а и не нараниха никой. – в думите му имаше смисъл,но отказвах да повярвам.

- Но аз не съм сигурен,защото са опитали да отвлекат и един дампир.

- Дампир ли ?!

-Да.Един много свит тип,не като теб принцесо!-той се изсмя,но аз му хвърлих изпепеляващ поглед и той се съсредоточи.- Казва се ... ей ето го там!-каза той като посочи към едно момче,което ходеше доста забързано.Той като,че ли разбра,за какво говорим и се обърна.И тогава си спомних кой е той.Това беше онзи дампир който ме беше спасил.Алексей (както беше казал Лукас).

- Познавам го,той ми помогна да се измъкна вчера,то стригоя.Значи и него са се опитали да отвлекат ?

- Да.Но нали е дампир , той се биел много добре.

-Аха.-погледнах още веднъж към него и с въздишка тръгнах обратно към академията.Но преди още да направя и една крачка Ник се обади.

-Виж,идва насам.-и наистина видях,че той приближава към нас.Не гледаше право в мен,но може и така да се каже.Когато вече беше до мен той ме погледна право в очите.

-Здравей.-гласът му не беше груб,но не беше и много приветлив.

-Здрасти.-казах аз,а той кимна към Ник.После пак погледна мен.

- Просто исках да се уверя ,че си добре след вчера.-направо го зяпах.Защото беше много готин,с неговата черна коса и зелени очи.

-Аз,а да добре съм.А ти,разбрах,че също си пострадал ?

- Нещо сериозно.-каза той и вдигна рамене.

-Благодаря ти, ако не беше ти сигурно...нямаше да съм тук.-той ме погледна някак виновно и пак вдигна рамене.Започна да отстъпва назад и само ми метна една горчива усмивка.

- Това ми е работата !
vampirez
vampirez
Морой-Земя
Морой-Земя

Брой мнения : 164
Точки : 837
Репутация : 0
Присъединяване : 26.02.2010
Възраст : 27
Местожителство : Sofia

Върнете се в началото Go down

Нишката на свободата Empty Re: Нишката на свободата

Писане by vampirez Чет Апр 29, 2010 4:40 pm


7. глава



- „Вървете по дяволите,всички ! Това място ще ви съсипе всички,до един ! И накрая ще заприличате на мен !-каза тя като посочи забития нож в ребрата си.- Няма да усещате никаква болка!Вече ще сте свикнали!-изкрещя за последно момичето с черни очи,обърна се и ...”

- Хей! – захласната по екшън филма обърнах глава към собственика на думите.Беше някакво момче отвън,което викаше ,явно,приятеля си.Беше събота и нямаше какво да правя,за това си пуснах филм.Нямах представа какво щях да правя после,но до тогава има още доста време.



***

Два часа по – късно отидох да обядвам.Отидох,но нещо не бях гладна.Имах друга нужда..

Когато отидох при захранващите беше пълно.Леле,днес явно всички вяха жадни.Седнах на един стол и погледнах към захранващия ме.Странно,беше момче.Тук рядко срещах момчета захранващи.Всеки път когато си накланях главата към врата на човека изпитвах по една малка капчица вина.Не трябваше,но ме тормозеше.

Момчето ми кимна в поздрав и наклони главата си на една страна.Все още не бях долепила устни до врата му,но вече усещах кръвта във вените му.Захапах го първо леко,без да пробивам кожата.После завих зъбите си в него и започнах да смуча.Уф,звучи гадно да смучеш от някой.Все едно си пиявица.Ха,говорех така гадно за пиявиците ,а всъщност са мои първобитни братовчеди.

След като се отделих от врата му , забелязах,че е още с отворени очи.Странно.

-Благодаря.-казах аз и се усмихнах.Винаги благодарях,защото те не са длъжни да го правят.Просто са прекалено пристрастени ,за да изкажат мнение.Той кимна и аз се отдалечих.

Преди,когато живеех сама сред хората,първоначално беше много трудно.В пансиона за сирачета бяха луднали какво да ме правят,защото само от храна не можех.След време се научих ,че ми трябва кръв.Не питайте,от кой съм пила до десет годишна.

Веднъж,когато осиновителите ми ги нямаше излязох,да търся кръв.Попаднах на някакъв готически клуб ,в който се предлагаше да пиеш от кръвта на други.Супер извратено,но когато влязох вътре видях друг морой.Беше възрастен и ми разказа общо взето какво представлявам.Разказа ми ,че имало специални организации за морои сред хората. В тази организация предоставяха захранващи.Даже имах членска карта.Да,не беше лесно ,но се оправях доста добре.

Изведнъж както бях замислена за миналото до мен изникна една огромна сянка.Отскочих встрани уплашена,но се оказа ,че това е просто Андрю.

- Извинете принцесо,че ви стреснах така.

- Нищо...

- Исках да ви кажа,че ще има бал.Академията ви предоставя възможността да отидете на пазар.- бал..пазар.Аз не бях по тия неща,но пък можех да си взема и някоя друга дрешка.Само,че имаше един проблем.

- Супер,ама аз нямам пари.

- Академията ви предоставя също и това

- Дообре.. Кога ще отидем?

- Балът е в събота.Имате три дена на разположение.Когато вие кажете.

- Утре би било добре.

- Добре,утре в пет часа сутринта,ще ви чакаме.Ще трябва да изчакаме да отворят магазина,тъй като по тъмно няма да има никой.

- Разбира се.-казах аз и се отдалечих.

Денят мина бързо и скучно.Вече напредвах в това ,да управлявам магията.

Легнах си рано,въпреки че не ми се спеше много.Днес бях минала през двора и бях видяла как тренират дампирите.Наистина са много добри,смъртоносни.Бях видяла и онова момче,Алексей.Всъщност за пръв път го виждах от седмица.От онзи път ,когато с Ник го бяхме видели.

В този момент ми дойде една страхотна идея,на не знаех дали има време за това.Часовникът показваше шест.Не беше много късно/рано.Излязох от стаята си и набързо отидох до мъжкото помещение.Вече бях ходила в стаята на Ник,така че лесно я намерих.Посегнах към дръжката,но се спрях.Трябваше да почукам,можеше да има някой с него...дори само от уважение.След третото почукване той ми отвори и честно да кажа изглеждаше изненадан.

- Хей,здрасти.Ам...не е ли малко късно?- той се ухили , а аз завъртях очи.

- Изглежда,че не спиш.

-Вече не.-усмивката му се разшири още повече.

-Чакай,наистина ли съм ... – той не ме изчака да довърша и набързо размаха ръце пред лицето си.

-Не,не.Е,какво има?

- Искаш ли да дойдеш с мен на пазар,утре ? – той пак се ухили.

- На шопинг? Леле, от кога не съм ходил.Тъкмо има нова колекция !

- Говоря сериозно! Щял ода има бал и академията ми дава тази възможност.

-Ами добре,може.

-Супер.Утре в пет.

- Добре,а сега след като ме събуди може ли пак да се отдам в покой ? – преди да е казал още нещо,аз затворих собствената му врата и си тръгнах.

Събудих се малко сънена,но иначе всичко беше добре.Беше четири часа и в пет без десет вече бях излязла.Там ме чакаше само Лукас.

-Добро утро! Къде беше вчера ? Нали уж нямаше да ме изоставяш!- той доби леко унил вид,но иначе запази самоуверената си стоманената стойка.

- Имах работа,освен това Андрю беше при теб.

- Даа бе! Както и да е.Ей,поканих един приятел да дойде с нас,имаш ли нещо против? – погледнах го очакващо.Той само ме измери с поглед ,но изражението му пак изглеждаше безразлично.

- Как се казва ?

- Николай,ъм някой си.Ето го идва.- и двамата обърнахме поглед към тичащото момче,което се приближаваше все повече.

- Нямам нищо против.-каза накрая Лукас.Ник тъкмо идваше.

- Надявам се да не съм закъснял.-каза той леко зачервен от тичането.Аз поклатих глава. – Пазител Капраов.-кимна той и се обърна към мен.-Деми.-смигна ми той,а аз само поклатих глава.

След време дойде и Андрю и тръгнахме.Бяхме в малко бусче.Супер тъпо и леко мръсно.След час стигнахме до някакъв бутик.Още беше тъмно,но слънцето скоро щеше да изгрее.Слязохме от колата и се зпътихме нанякъде.Капраов вървеше най-отпред,след него бяхме ние с Ник,а накрая стоеше Андрю.Спряхме в някакъв тунел.Беше много старовремски,но се виждаше и луксът ,който е пресъздаден.

- Тук е достатъчно тъмно.Когато хората започват да идват и ние ще влезем.- каза Капраов.Така и стана.Първо дойдоха магазинерите,всеки от който ни изгледа сякаш сме най-големите идиоти.Ами да,представете си как изглеждаме в очите на другите.Група деца и двама набити бодигарди,които просто си седят в тунела.

Скоро хората започнаха да прииждат и ние влязохме.Беше адски яко.Навсякъде имаше дрехи,аксесоари,обувки и какви ли не неща още.Аз си взех някаква черна къса рокля,маратонки,няколко тениски и ново палто,защото старото се късаше вече.Ник си беше взел няколко сандвича и обувки.Отправих се към някакво странно магазинче с джунджурийки.Загледах гривните.Страшно си падах по всякакви гривни с мъниста,в всички цветове.Избрах си поне осем.Тръгнах да търся продавача.Беше жена,в дълга лилава рокля и беше преметнала един шал около раменете си,точно като някоя вуду магьосница.Тъкмо и подавах парите,когато ръката и ме докосна почувствах безтегловност.Чувствах се все едно съм облак.После пареше,страшно! Въпреки,че мен не ме болеше от огъня ,сега пареше.Чух нечии вик,не по-скоро го видях.Някой седеше срещу мен и си отваряше устата,все едно вика нещо,но аз не чувах.После почувствах ,че нечии силни ръце ме хванаха и здраво ме вдигнаха.Да,точно така вдигнаха ме,защото бях на земята.



Извинявам се,че закъснях толкова със следващия си пост. :smile12:
vampirez
vampirez
Морой-Земя
Морой-Земя

Брой мнения : 164
Точки : 837
Репутация : 0
Присъединяване : 26.02.2010
Възраст : 27
Местожителство : Sofia

Върнете се в началото Go down

Нишката на свободата Empty Re: Нишката на свободата

Писане by vampirez Нед Май 02, 2010 7:22 pm


8 глава

Уф,скапаното ми тяло не издържало на напрежението.Покрай всичките неща,които са се случели сега и т.н. Това беше обяснението на пазителя ми,за припадъка.Да бе! Не знам какво стана,но не беше от напрежение.Когато докоснах онази жена ..това стана. Е,каквото и да беше това е и причината да си тръгваме. И без това било вече тъмно..бла бла!

Излязохме от търговския център с доста торби,но искам още.Мълчаливо ходехме.Погледнах още веднъж към Лукас,но той не отвърна на погледа ми.Вместо това забелязах закачени на колана му три кола, а на раменете му имаше кобур.Леле,човек не бива да се разхожда с толкова оръжия...освен ако не се пази от стригой.Преди малко бях забелязала ,че и Андрю носи един кол.

- Лукас,защо носиш пистолет? Той не може да убие стригоите,нали ?

- Да така е,но ако стане нещо и не мога да се добера до коловете пистолетът може да ми спечели време.При стригоите всяко оръжие е полезно.-отговори ми той.Бях чувала,че дампирите се учат да използват всяко възможно нещо ,което им се намира ,за да ударят стригоите.Например пръчка,или пистолет.Много често се питах ,защо и мароите не помагат.Аз например бих свършила много добра работа в убиването на стригои.Даже вече имах известна репутация.

Изведнъж както си ходехме в тунела чух ръмжене,високо и гърлено.Обърнах се стреснато в посоката на шума.

- Какво има Деметра ? – попита Лукас.Изглежда той не е чул нищо.Обърнах се трескаво към Ник и видях,че и той се озърта.

- И чу ли го ? Ник,чу ли го ? – той се обърна към мен и кимна.После се обърнах към Лукас.Той изглеждаше объркан. – Ръмжене ! Сякаш от.. – ръмженето пак се долови.И бях сигурна,че сега и те го чуват.Не само чуват,но и виждат.Звукът идваше от стригой.Беше ужасен.Бял,страшен,кръвожаден,червеноок.Затича се,грешка прелетя към нас,но Лукас го спря тъкмо навреме.Започнаха да се бият.Андрю се запъти към тях,но гласът на Лукас го спря.

- Не! Остани там и ги пази !- Андрю го послуша.В следващия момент Лукас посегна към кола си,но стригоят го фрасна много силно в стената.Тогава Андрю извади своя кол и се затича към него.Но преди това спря до мен и ми подаде друг кол,който явно до сега не бях видяла.Той ми кимна и се впусна в битка с стригоя.Аз погледнах към Ник.Беше се вцепенил.Лукас се изправи и застреля стригоя в главата.Той се просна на земята,но не беше мъртъв.

- Върви при тях, по дяволите ! Не ги оставяй!-извика Капраов.Андрю се поколеба,но стригоят се изправи и пак удари Лукас.Андрю пак започна да се бие с него.Бях така запленена от битката,че за малко да не чуя викът зад мен. Беше Ник.Имаше втори стригой,който го бе хванал за гушата.Без да мисля какво правя се запътих към него и стригоя целият пламна.Пусна Ник ,а аз седнах на земята до него.Беше целия посинял.Обърнах се към стригоя,но той вече не гореше.Бях забравила,че трябва да се концентрирам,когато паля някой.Изправих се и протегнах ръка към него,но преди да призова огъня той ме хвана за ръката и ме повали на земята.Аз изкрещях ,но като,че ли нямаше никой при мен.Стригоя се усмихна злобно и се наведе към мен.Щеше да пие.Не,не ! Само това не.Той ме захапа за врата и усещах как кръвта се всмуква в неговата уста.Ритах,удрях,но нищо не стана.Долепих дланта си до бузата му и тя пламна.Той изръмжа и се махна от мен.Нямаше да имам втори шанс ,за това се измъкнах из под него.Той се изправи.Аз също.Побягнах,но той ме хвана за ръката.

- Мислиш си,че можеш да избягаш,а ! – той пак се наведе към мен.Заболя ме,адски много.Но той още не ме беше захапал.Болката ми идваше от ръката.Все още стисках сребърния кол.Вече беше потекло и кръв.Виеше ми се свят от предишното ухапване.Нямаше да допусна да има следващо.Тъкмо долепи устните си до мен ,а аз го ритнах.Нищо не стана,само спечелих още няколко сантиметра далеч от него.Не ми трябваше повече.Наведох поглед и с всички сили забих кола в сърцето му.Той изкрещя.Аз побягнах назад,към другите.Беше много лоша идея,защото другия стригой можеше още да е там и жив.Но трябваше да отида,просто го знаех.Там имаше страшно много кръв.Направо ми се зави свят.На земята лежеше Андрю.Лукас беше приклекнал,а Ник седеше някъде в края и изглеждаше адски уплашен.

- Ей,добре ли сте ? – първи до мен дойде Андрю.

- Вие добре ли сте принцесо? Чухме,че има и друг.Аз не успях да дойде,когато избягахте..

- Добре съм.Да имаше и друг.- моментално Лукас се обърна.Целият беше в кръв и нещо ме безпокоеше,че е негова. – Добре ли си ? Той..той мъртъв ли е ?- кимнах аз към трупът на стригоя,без да го поглеждам.Той кимна.- Трябва да се махаме оттук , веднага! – той кимна.Андрю го взе на ръце , а аз помогнах на Ник да стане.

- Деметра,ами другия.Кой го уби ? – попита Лукас.Аз се замислих.Аз ли го убих..?

- Деметра ти ли уби стригоя ?

- Да




vampirez
vampirez
Морой-Земя
Морой-Земя

Брой мнения : 164
Точки : 837
Репутация : 0
Присъединяване : 26.02.2010
Възраст : 27
Местожителство : Sofia

Върнете се в началото Go down

Нишката на свободата Empty Re: Нишката на свободата

Писане by vampirez Пон Авг 16, 2010 10:50 pm


9.глава
Всички моментално спряха.Започнаха да ме зяпат.Аз също ги зяпах,нямаше какво друго да правя. Абе,сбъркана ли бях,че не се притеснявах.По-скоро не исках да мисля за случилото се.Не,не,не!Поклатих глава и реших да си върна здравия разум.Първо да се справим с всичко друго.Имаше ранени.
-Хайде,ще оставим това за после! Трябва да тръгваме!-примолих се аз.За момент никой не помръдна,но здравия разум се върна и при тях.Слава богу! Андрю кимна и затичахме към изхода.Но когато стигнахме края пазителят спря.От бързото спиране ми се зави свят и залитнах.Ръцете на Ник ме задържаха.Бях загубила кръв днес.Това не беше добре,никак даже.Погледнах Андрю,когато се стабилизирах.
-Не можем да излезем така навън!Ще ни закарат в човешка болница.-каза Андрю.Да,бе какво ли щях да обясня за следите от зъби по врата си:”Ами,приятелят ми е малко странен и опитва нови техники”.Почти се засмях.Боже,полудявах.Буквално.Наистина нямаше какво да направим.Хрумна ми идея,но имаше само 25% да стане.
-Ник,какъв е елемента ти ? –той малко се учуди ,че го питам точно това,но реши да не задава въпроси.
-Въздух,защ...
-Чудесно! Хей знам,че си малко изтощен,но можеш ли да направиш мъгла около нас.Нали се сещаш,така че да не се виждаме.Знам,че за вас е основно упражнение.-той помисли малко,после кимна и изведнъж около нас стана мъгливо.Виждах само нашата банда,нищо друго.Браво бе,добър беше.Тръгнахме към колата.Не виждах нищо,но когато пристигнахме видях и колата.Андрю качи Лукас на задната седалка.Ник седна до него,а аз на предната седалка.Тръгнахме към Академията.
След час вече бяхме в предверията на Монтана.Обърнах е пак към Лукас,да видя дали още мърда.
-Как си ? –той леко трепна,но изглеждаше горе-долу добре.
-Добре,но не ме питай толкова често.Става ми по-зле.-аз кимнах,не разбрала намека за шега.Най-накрая пристигнахме.Андрю взе Лукас пак на ръце и се затича към лечебницата.Аз помогнах на Ник да стане.
-Виж,не мога да те нося,но можеш да се подпреш на мен и така да отидем при доктора.-той ме погледна и се разсмя.Я,не само аз полудявах.
-Не,няма нужда не съм чак толкова зле.Искаш ли да седнем на пейките?-аз кимнах и се отправих натам.Огледах притеснително Ник.Една синина се оформяше на окото му,леко покуцваше и имаше куб драскотини,но нямаше по-тежки рани.Отдъхнах си.След като седнахме,се сетих за нещо и паниката пак ме завладя.
-Ами стригоят,пи ли от теб?-казах аз бързо.
-Не,само се опита да се докопа до мен.-той ме погледна предпазливо и попита:-Ами от теб? –тогава аз си спомних острите зъби,които се впиха в мен.Разкъсаха кожата ми и той засмука кръвта.Беше ужасно.Но имаше и нещо,което тогава не бях разбрала какво е.Щастие.Невероятно и приятно.Изкривих лице в погнуса.Явно ендорфините на стригоя са ме докопали.Тогава се усетих,че Ник още чакаше отговор.Аз само отметнах косата си и му показах.Той леко ахна.
- Дем,добре ли си? –ха,интересно е как хората питат добре ли си,като е видно ,че не съм.Да беше питал как съм!
-Да,мисля.Вече.-отговорих аз,въпреки раздразнението си.Не биваше да го плаша.
Поседяхме така известно време после той пак ме погледна.
-Ти...наистина ли го уби? –попита той и пак ме накара да се замисля.Наистина ли го убих?Ами явно.Да бе,кой би предположил.
-Ами,така изглежда.Да ти кажа,въобще не отдавам голямо значение на това сега.-каза аз и се засмях после.-Сигурно защото съм като дрогирана.
В този момент в двора влетя Андрю.Гледаше право в мен.Погледа му беше изпепеляващ и изпитателен.И започна да вика:
-Ти си обладана!Или сигурно вече си ухапана и си стригой,но не ти личи!-все още викаше той.Изведнъж ме пусна,аз се от търсих и го погледнах в очите.Мой ред беше да викам:
-Ти да не си се смахнал! Нали ме виждаш все още съм морой!-и направо щях да го фрасна от яд,но разумът победи.Какъвто беше откачил,нищо чудно да вземе да ме пребие.Махнах с ръка и се отдалечих от него.И още един гост дойде да ни посети.Ха,ми хайде на партито,да вземат всички пазители да ме пребият защото съм обладана!Този нещо не го познавах.
-Андрю,какво си мислиш че правиш?!-извика другият пазител.той го погледна по същия начин,както преди малко Андрю гледаше мен.После погледа му се промени и изглеждаше така,сякаш искаше да му напомни нещо.Гледаха се дълго.Накрая Андрю кимна и се обрна към мен,явно притихнал вече.
-Мойте извинения принцесо!Явно наистина случаката ми е подействала прекалено стресиращо и съм се опитал да си я обясня с нещо.-това май не го очаквах.После погледнах пак към другия пазител и се сетих!
-Хей,вие знаете нещо.По отношение на това,което се случи.-погледнах и двамата.
-Боя се принцесо,че не е така.Иначе щяхме да го споделим с вас.А, сега ще ви помоля да влезете вътре,на безопасно място.Вие също Николай.-ние послушахме пазителя,но аз знаех че крият нещо.И смятах да разбера какво.Влязохме в сградата и налетяхме право на...Жизел.
-Оф,пак ли ти? –попитах аз.Та изглеждаше сякаш не е забелязала поведението ми.
-Деми,разбрах за инцидента ви.Много съжалявам.Добре ли си сега?-попита тя с адски престорен глас.
-Ех Жизел,защо не ме оставиш и не отидеш в някоя приказка да търсиш принца на бял кон.Съдейки по полата ти,принца ще ти дава голяма надница!-намигнах и аз и се запътих по-натам.
-Как е Лукас?-попитах аз по-скоро въздуха,отколкото някой конкретно.Отговори ми новопристигналия пазител.
-Добре е,но ще трябва за днес да остане там.Много е нещастен,че не можа да ви защити принцесо.-сатана ми гадно за горкия Лукас.А,пък и при този шашнат Андрю...
-Но трябва да ви питаме нещо.Той говореше,че вие сте убила стригоя.Вярно ли е ?-ох,айде пак този стригой.
-Да,аз го убих.Първо го ритнах и той се отдалечи съвсем малко.После завих сребърния кол,който Андрю ми даде в гърдите му.Той замръзна и падна на земята.Мъртъв.-казах аз.Спестих им нещата с елемента ми.Пазителят ме изгледа продължително после кимна.
-Благодаря,искате ли да отидете до лечебницата? –аз поклатих глава.
-Искам само да си легна,ако може.
-Разбира се.-и аз се прибрах в стаята си.И си легнах,естествено.
vampirez
vampirez
Морой-Земя
Морой-Земя

Брой мнения : 164
Точки : 837
Репутация : 0
Присъединяване : 26.02.2010
Възраст : 27
Местожителство : Sofia

Върнете се в началото Go down

Нишката на свободата Empty Re: Нишката на свободата

Писане by vampirez Сря Авг 18, 2010 8:28 pm


10.глава



Събудих се рано.Или по-скоро късно.Още не можех да свикна с часовете в кампуса.До сега съм живяла сред хората.

Станах,облякох се и се запътих към лечебницата,за да видя как е Лукас.По коридорите нямаше никой.Докато вървях се загледах в стените.Бяха като от средновековието,но с по-съвременни мотиви.Най харесвах лампите,които сякаш бяха улични седяха мирно на стената.По пода имаше каменни плочки.От онези големите,дето сякаш природата ги е оставила тук.Абе,готино място.

Завих по коридора и изведнъж лампите угаснаха.Сигурно е спрял тока.Почаках очите ми да свикнат в тъмнината и точно когато щях да светна,чух стъпки.Приближаващият се движеше бавно.Явно нямаше свръх зрение,защото по стъпките разбрах,че се лута.Реших да покажа,че и аз съм тук.

-Хей!-подхвърлих аз.Този който идваше се спря на място.Не можех да определя още морой или дампир е,но не изглеждаше като стригой,определено.След миг стъпките пак се задвижиха,по моя посока.Щракнах с пръсти и едно малко пламъче се появи в ръката ми.Реших,за сега да е само малко.Обърнах ръката си към идващия,за да осветя лицето му.От мен излезе някакъв смесен звук,между смях,сумтене и ахване.Това беше Алексей.Да,онзи дето ме спаси.И той изглежда ме позна,защото първо изглеждаше изненадан.После обаче се овладя.Дампири...

-Здрасти.-казах аз.

-Здрасти.-отвърна той.После в продължение на минута,две не казахме нищо.Мълчанието стана неловко.Изведнъж се сетих,че отивах в клиниката.

-Искаш ли да направя светлината по-голяма?-попитах аз.Той в първия момент ме изгледа възмутим,сякаш не знаеше защо го питам за свои неща.После обаче лицето му придоби разбираща маска.Сетил се умника,че не го питам случайно.

-Може,но съвсем малко.Спирането на тока може да е и засада.Трябва ни светлина,но не бива да привличаме внимание.-каза той.Аз кимнах и усилих пламъка,докато придоби размерите на бебешка глава.Обърнах се и тръгнах.Чух,че и той тръгна с мен.След време имах основание,пак да говоря с него.

-Накъде си тръгнал?-попитах.Можеше да се окаже пречка за него,ако след малко трябваше да завие,например.

-Всъщност към столовата,но бих предпочел да те придружа.Не знам къде отиваш,но със сигурност ще е по-забавно от празния стол.А,пък и нали ще ставам пазител,трябва да те пазя.-каза той като се беше изравнил с мен и ме погледна любопитно.Странно,че уж беше учтив,но не питаше дали може да дойде с мен.Но на мен не ми пукаше.Честно само потръпнах леко,при това изказване.Е,сега не можех да отрека че ме привличаше.Беше красив и смел и ме спаси.Какво повече да искам? Да,ама се опитвах да потискам тези трепети.Не мисля,че беше добре да си падна по някой дампир.И какво,казва се,че мороите използвали дампирите и ги отхвърляли после.Пък ако продължа можеше да стане обратното.Не,определено не трябваше да се захващам с нещо такова.Внезапно един план се промъкна в мислите.Да го разказам,като запаля нещо дървено и му го дам за из път.Даа,адски примамващо.Само,че не беше направил нищо и да му бия майната само за да не вникне надълбоко в чувствата ми към него,беше адски гаднярско.За това само сложих маската на безразличие вдигнах рамене и казах:

-Отивам при медицинската сестра,да видя как е пазител Капраов.Ела,щом искаш.-казах аз и погледнах напред.Той долови разликата в настроението ми,но само повдигна една вежда и си замълча.

След време стигнахме.Увеличих съвсем малко пламъка в ръката ми,колкото да видя вратата.Влязохме,но не се чу нищо.

-Доктор Оленски?-попитах аз.Нищо.И двамата замръзнахме в опит да чуем нещо.Отново нищо.Реших да увелича пламъка,без да питам Алексей.Той нарасна колкото една ученическа чанта.Проверих всяко болнично легло.Никаква следа от Лукас.Реших и с него да опитам.

-Лукас? Ехоо?-леко извиках аз.Напразно.Нямаше никой.Странно беше.Дали се беше случило нещо.Погледнах към момчето до мен.Той изглеждаше също толкова объркан.-Не видях никой по пътя.А ти ?-попитах аз,като съсредоточено се вглеждах в лицето му.

-Абсолютно никой.Вярно,че беше малко рано,но винаги съм срещал някого.Странно.-каза той като се оглеждаше.

Изведнъж усетих някакво викане.Озъртах се насам и натам,но никой не ме викаше.Беше нещо вътре в мен.Нещо ме викаше в главата ми.Някакво приканваше чувство да отида някъде.

-Чувстваш ли го?Това...приканване?!-попитах аз и трескаво се обърнах към него.Той изглеждаше още по-объркан.

-Не,не чувствам нищо.А,трябва ли?-попита той.Аз не му отговорих,а усетих че се потя.И че искам да отида на мястото,което предизвиква това потене.Не знам как разбрах,че това е място,но исках да отида там.Ужасно много.За малко не полетях натам.Не биваше да тръгвам така,където и да е.Това ме плашеше почти толкова,колкото и ме изпълваше с радост.

-Помогни ми!Трябва да отида там! Аз...не мога да се спра!-извиках му аз.Той внезапно се озова до мен и ме улови точно в момента,в който щях да се згромоля на пода.Не можех да издържа.Коленете ми омекнаха,защото не отивах там.Не знаех,къде е това там.Но трябваше да отида.Веднага! Чувствах как бавно нещо пламва вътре в мен.Извиках.

-Не,не ме пускай да отида!То е по-силно то мен.Трябва да ме задържиш тук!-извиках аз на...на кого го извиках? Пред мен имаше момче,което сега пак можех да определя като красиво.Беше ме хванало здраво за ръцете.Говореше нещо,но не чувах нищо.Чувах само,как запаленото нещо в мен нараства.Бум,бум,бум! Започнах да се опитвам да се измъкна от стегнатите ръце около мен.Ритах,пищях,но нищо не стана.После освободих онзи нарастващ пламък.Усетих,че се затоплям и ръцете се махнаха от мен.Беше хубаво.Веднага тръгнах да тичам.Не знаех накъде,но и без това бях на прага на припадък,не виждах почти нищо...в обичайната му численост.Просто тичах към онова прекрасно място.Чух,че някой тича зад мен и се опитва да ме хване.Ръцете ми пламнаха и той е отказа да ме хване.Да,така трябваше!Да се махне от мен и да ме остави да отида там! Пламъкът в мен се усили.Явно бях близо.Стигнах до едно пространство.Там имаше пожар.Толкова красив! Пламъците играеха,танцуваха и ме викаха.Направих една крачка с усмивка на лицето.Някой изкрещя името ми и само за момент поспрях.Но после видях нещо,което ме накара да забързам крачка.В средата на огнените танци имаше някой.Беше красив,много.Пламъците се въртяха и усукваха около него.Накрая завършиха със син оттенък.Той протегна ръка към мен и аз почти се затичах към него.Но нещо ме спря.Нечии ръце обгърнаха талията ми и ме отдалечаваха все повече от красивия огнен човек.Започнах да крещя,но напразно.Опитах да запаля този,който ме държеше,но точно тогава ме заля една вълна вода.Започна да ми се гади.Беше ужасно,но някак някаква част от мен се почувства по-добре.Тъпа част!Аз мразя водата!Тя е мой враг.

Последното,което видях беше лицето на Алексий.Странно,че сега си спомних името му.И че пак беше много красив.Много.Погледнах го в очите,а той сложи едната си длан на бузата ми.Беше хладна и ми подейства добре.После заспах
vampirez
vampirez
Морой-Земя
Морой-Земя

Брой мнения : 164
Точки : 837
Репутация : 0
Присъединяване : 26.02.2010
Възраст : 27
Местожителство : Sofia

Върнете се в началото Go down

Нишката на свободата Empty Re: Нишката на свободата

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите