Форум Академия за вампири
Здрач или Академия за вампири? - Page 2 7104180s


Join the forum, it's quick and easy

Форум Академия за вампири
Здрач или Академия за вампири? - Page 2 7104180s
Форум Академия за вампири
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Вход

Забравих си паролата!

Дарения за форума
Latest topics
» Помогнете ми
Здрач или Академия за вампири? - Page 2 EmptyЧет Авг 23, 2018 12:01 pm by magi961

» Коя е последната книга, която си купихте?
Здрач или Академия за вампири? - Page 2 EmptyНед Яну 21, 2018 6:53 pm by Valentina

» Любима вампирска поредица?
Здрач или Академия за вампири? - Page 2 EmptyНед Яну 21, 2018 6:51 pm by Valentina

» Коя книга четете в момента?
Здрач или Академия за вампири? - Page 2 EmptyНед Яну 21, 2018 6:50 pm by Valentina

» От А до Я имена на момиче и момче
Здрач или Академия за вампири? - Page 2 EmptyНед Яну 21, 2018 6:25 pm by Valentina

» Да броим до 999 vol.2
Здрач или Академия за вампири? - Page 2 EmptyНед Яну 21, 2018 6:23 pm by Valentina

» Новини около издаването на четвъртата книга в БГ
Здрач или Академия за вампири? - Page 2 EmptyНед Яну 21, 2018 6:10 pm by Valentina

» Любим момент от първата книга?
Здрач или Академия за вампири? - Page 2 EmptyВто Яну 16, 2018 11:03 pm by Valentina

» Дориан или Кийо?
Здрач или Академия за вампири? - Page 2 EmptyВто Яну 16, 2018 11:00 pm by Valentina


Здрач или Академия за вампири?

+77
elince7o
alisiq1993
Carry
Beauty Nightmare
tedy1_baby
desi_98
maksima
mileidito
djuli
elizabetta_90
нел-j
Lara
Johnna1995
bebe6imi4i
Rose~Hathaway
Роуз Хатауей
electric.feel
galinaaa
rose-hataway
venka3
kiki04
Dellen
hriska2
vampire_mims
MuryG
beni1979
swetim
monchi
Ronrinesu
Royz Belikov
Roza_
magi961
sun19
Beautiful_nightmare
RosalieBlack
elly
Rouzmary
Rose Hathaway
eclipse
vampire_lady06
mim4enceto97
Lina
MaG1Ty
evi17
hrisetooo
Krisinka_s
viki4ka333
Rouz
production
paradise`
poli8009
albenii
life_and_twilight
eilipse
misha
Wanderer
Ягодката
r_dosta
van4et0o
bibiletka
Aria
ellie|sdi
wilz
Sweet Nightmare
ashley green
Mev'anan
Nyx_Vampire
Tediii
stelichka
Хрисс
perlata
darina_96
BLooDyKiSs
mariankata
djenitoo
Comatose92
Little_Dhampir
81 posters

Страница 2 от 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Здрач или Академия за вампири

Здрач или Академия за вампири? - Page 2 Vote_lcap24%Здрач или Академия за вампири? - Page 2 Vote_rcap 24% 
[ 29 ]
Здрач или Академия за вампири? - Page 2 Vote_lcap76%Здрач или Академия за вампири? - Page 2 Vote_rcap 76% 
[ 94 ]
 
Общо гласове : 123
 
 

Здрач или Академия за вампири? - Page 2 Empty Здрач или Академия за вампири?

Писане by Little_Dhampir Съб Дек 12, 2009 5:22 pm

First topic message reminder :

Здрач или Академия за вампири?
Little_Dhampir
Little_Dhampir
Администратор
Администратор

Брой мнения : 2878
Точки : 14753
Репутация : 97
Присъединяване : 09.08.2009
Възраст : 29
Местожителство : Murcia, Spain

Върнете се в началото Go down


Здрач или Академия за вампири? - Page 2 Empty Re: Здрач или Академия за вампири?

Писане by life_and_twilight Вто Фев 02, 2010 6:39 pm

"Здрач" ми беше първата книга и тя ме запали по вампирите.Би било честно да избера нея,
но за съжаление в момента съм луда по "Академия за вампире" така че...Vampire academy... :(inlove): Heart Wink
life_and_twilight
life_and_twilight
Стригой
Стригой

Брой мнения : 25
Точки : 101
Репутация : 0
Присъединяване : 02.02.2010

Върнете се в началото Go down

Здрач или Академия за вампири? - Page 2 Empty Re: Здрач или Академия за вампири?

Писане by life_and_twilight Вто Фев 02, 2010 7:11 pm

Би трябвало да е "Здрач" защото то тази книга ме запали по вампс...но все пак Академия за вампири е доста по хубава...

Не пиши двойни постове ако няма 12 часа разлика от предишния пост. - Ели
life_and_twilight
life_and_twilight
Стригой
Стригой

Брой мнения : 25
Точки : 101
Репутация : 0
Присъединяване : 02.02.2010

Върнете се в началото Go down

Здрач или Академия за вампири? - Page 2 Empty Re: Здрач или Академия за вампири?

Писане by albenii Пет Фев 05, 2010 2:51 pm

И аз като всички се запалих по вампириските книги от Здрач,но Академия за вампири ми е по-интересна.
albenii
albenii
Победител
Победител

Брой мнения : 389
Точки : 1722
Репутация : 0
Присъединяване : 17.01.2010
Възраст : 28
Местожителство : Eтрополе

Върнете се в началото Go down

Здрач или Академия за вампири? - Page 2 Empty Re: Здрач или Академия за вампири?

Писане by poli8009 Пет Фев 05, 2010 10:54 pm

И двете са хубави и нтересни. Здрач е типичната романтична история и е със щастлив край. Аз лично много я харесвам. Докато Академията има не толкова хубаво развитие от към романтиката за Роуз. Но все още не съм дочела поредицата, така че нещата може и да се обърнат. :X: Т.е. исках да кажа, че и двете ми харесват.
poli8009
poli8009
Читател
Читател

Брой мнения : 291
Точки : 1078
Репутация : 1
Присъединяване : 04.01.2010
Местожителство : Варна

Върнете се в началото Go down

Здрач или Академия за вампири? - Page 2 Empty Re: Здрач или Академия за вампири?

Писане by paradise` Сря Мар 03, 2010 11:23 pm

По принцип след комерсиализацията на "Здрач" отдавна изгубих интерес у вампирите и вампирската литература.
Дори бях скептична относно Академията и ако не беше най-добрата ми приятелка сигурно все още нямаше да съм я започнала. Но поредицата ми хареса ужасно много , толкова че отдавна не се бях обсебвала по книга чак толкова. Може би не частта с вампирите , а идеята за дампирите ме накара да я харесвам. Ужасно много са и сюжетните линии , няма как поне нещо да не те грабне и да не ти хареса.

Твърдо за Академията ;р
paradise`
paradise`
Обикновен човек
Обикновен човек

Брой мнения : 88
Точки : 381
Репутация : 0
Присъединяване : 02.03.2010
Възраст : 31
Местожителство : highway to hell

Върнете се в началото Go down

Здрач или Академия за вампири? - Page 2 Empty Re: Здрач или Академия за вампири?

Писане by production Сря Мар 03, 2010 11:40 pm

Академия за вампири по ми хареса.Нямам нищо против Здрач но не е толкова интересна колкото Академията Nodding
production
production
Победител
Победител

Брой мнения : 1372
Точки : 6928
Репутация : 22
Присъединяване : 13.11.2009
Възраст : 28

Върнете се в началото Go down

Здрач или Академия за вампири? - Page 2 Empty Re: Здрач или Академия за вампири?

Писане by Rouz Чет Мар 04, 2010 3:53 pm

Академия за вампири.Колебах се доста,но....
Rouz
Rouz
Морой-Въздух
Морой-Въздух

Брой мнения : 256
Точки : 1195
Репутация : 0
Присъединяване : 01.02.2010

Върнете се в началото Go down

Здрач или Академия за вампири? - Page 2 Empty Re: Здрач или Академия за вампири?

Писане by viki4ka333 Чет Мар 04, 2010 8:32 pm

0о0о0о0о0о0о... "Академия за вампири" отдавна изпи кръвчицата на "Здрач" Big Smile А и след провала на "Новолуние" още повече изостана. Още роня сълзи за това как можаха да го съсипят така. Ако и "Затъмнение" е по същия начин, ще съдя SUMMIT!!! :angry2:
viki4ka333
viki4ka333
Победител
Победител

Брой мнения : 614
Точки : 2982
Репутация : 3
Присъединяване : 28.01.2010
Възраст : 29
Местожителство : Here and There

Върнете се в началото Go down

Здрач или Академия за вампири? - Page 2 Empty Re: Здрач или Академия за вампири?

Писане by Krisinka_s Чет Мар 04, 2010 9:47 pm

Първата книга за вампирски истории,която прочетох беше "Здрач",но гласувам с 2 ръце за "Академия за вампири" !! Heart
Krisinka_s
Krisinka_s
Дампир-Пазител
Дампир-Пазител

Брой мнения : 1280
Точки : 6337
Репутация : 1
Присъединяване : 20.01.2010
Възраст : 31

Върнете се в началото Go down

Здрач или Академия за вампири? - Page 2 Empty Re: Здрач или Академия за вампири?

Писане by hrisetooo Пон Мар 22, 2010 10:27 am

Академия за вампири Heart
hrisetooo
hrisetooo
Победител
Победител

Брой мнения : 140
Точки : 615
Репутация : 0
Присъединяване : 01.03.2010
Възраст : 30
Местожителство : Пловдив

Върнете се в началото Go down

Здрач или Академия за вампири? - Page 2 Empty Re: Здрач или Академия за вампири?

Писане by evi17 Вто Мар 23, 2010 12:14 pm

Академия за вампири Yes
evi17
evi17
Читател
Читател

Брой мнения : 688
Точки : 2972
Репутация : 1
Присъединяване : 14.01.2010
Възраст : 26

Върнете се в началото Go down

Здрач или Академия за вампири? - Page 2 Empty Re: Здрач или Академия за вампири?

Писане by MaG1Ty Сря Апр 21, 2010 1:31 am

И в двете книги има много хубави неща, но са доста различни помежду си. В Здрач се развива главно темата за огромната любов между Бела и Едуард, като почти всички други са оставени на заден план. В Академията обаче любовта е само част от цялостната картинка. Говори се и за приятелство, дълг, компромиси и т.н. И плюс това сюжета е страхотен, героите също, а всичко това е подправено със достатъчно динамика, така че и да не искаш ще я харесаш :smile3: Мисля, че стана ясно - избирам Академията Nodding
MaG1Ty
MaG1Ty
Обикновен човек
Обикновен човек

Брой мнения : 70
Точки : 350
Репутация : 0
Присъединяване : 18.04.2010
Възраст : 30

Върнете се в началото Go down

Здрач или Академия за вампири? - Page 2 Empty Re: Здрач или Академия за вампири?

Писане by Lina Сря Апр 21, 2010 10:18 am

Академия за вампири с две ръце и два крака. :]
Lina
Lina
Морой-Дух
Морой-Дух

Брой мнения : 392
Точки : 1935
Репутация : 0
Присъединяване : 03.04.2010
Възраст : 30
Местожителство : Ямбол

Върнете се в началото Go down

Здрач или Академия за вампири? - Page 2 Empty Re: Здрач или Академия за вампири?

Писане by mim4enceto97 Сря Апр 21, 2010 4:51 pm

Академия за вампири
mim4enceto97
mim4enceto97
Стригой
Стригой

Брой мнения : 7
Точки : 35
Репутация : 0
Присъединяване : 08.04.2010

Върнете се в началото Go down

Здрач или Академия за вампири? - Page 2 Empty Re: Здрач или Академия за вампири?

Писане by vampire_lady06 Пет Апр 23, 2010 6:54 pm

Ммм за мен лично Здрач просто от нея ми тръгна зарибяването по вампири и изобщо по книги.
vampire_lady06
vampire_lady06
Стригой
Стригой

Брой мнения : 35
Точки : 173
Репутация : 0
Присъединяване : 21.04.2010

Върнете се в началото Go down

Здрач или Академия за вампири? - Page 2 Empty Re: Здрач или Академия за вампири?

Писане by eclipse Пет Апр 23, 2010 7:13 pm

vampire_lady06 написа:Ммм за мен лично Здрач просто от нея ми тръгна зарибяването по вампири и изобщо по книги.
Yes
eclipse
eclipse
Стригой
Стригой

Брой мнения : 19
Точки : 95
Репутация : 0
Присъединяване : 20.04.2010
Възраст : 35

Върнете се в началото Go down

Здрач или Академия за вампири? - Page 2 Empty Re: Здрач или Академия за вампири?

Писане by Rose Hathaway Пет Апр 23, 2010 9:01 pm

Академията твърдо! От Здрач ми тръгна запалването по вампири, но Академията ме грабна още от първия път, когато я прочетох, още повече, че сега като чета други книги за вампири, виждам колко пропуски има Стефани Майър. Ришел пише много по-добре от нея, сюжетът е по-завладяващ, по-интригуващ, кара те да четеш още и още, да искаш още и още и да мислиш още и още. Както каза и Маги по-горе, в Здрач всичко е за любовта между Едуард и Бела, а в Академията тя е само част от цялостната картина, но е представена по такъв уникален начин, насред всички други проблеми и човешки чувства и взаимоотношения и показва, че любовта може да бъде и приятелство понякога така, че те кара да искаш и ти да я изживееш. Страхотна книга, мисля, че ще се задържи доста дълго в сипсъка ми с любими книги!
Rose Hathaway
Rose Hathaway
Победител
Победител

Брой мнения : 953
Точки : 3668
Репутация : 12
Присъединяване : 30.03.2010
Възраст : 30
Местожителство : Montana, St. Vladimir Academy

Върнете се в началото Go down

Здрач или Академия за вампири? - Page 2 Empty Re: Здрач или Академия за вампири?

Писане by Rouzmary Пон Май 10, 2010 11:50 am

Rose Hathaway написа:Академията твърдо! От Здрач ми тръгна запалването по вампири, но Академията ме грабна още от първия път, когато я прочетох, още повече, че сега като чета други книги за вампири, виждам колко пропуски има Стефани Майър. Ришел пише много по-добре от нея, сюжетът е по-завладяващ, по-интригуващ, кара те да четеш още и още, да искаш още и още и да мислиш още и още. Както каза и Маги по-горе, в Здрач всичко е за любовта между Едуард и Бела, а в Академията тя е само част от цялостната картина, но е представена по такъв уникален начин, насред всички други проблеми и човешки чувства и взаимоотношения и показва, че любовта може да бъде и приятелство понякога така, че те кара да искаш и ти да я изживееш. Страхотна книга, мисля, че ще се задържи доста дълго в сипсъка ми с любими книги!

Леле човек, много яко се изрази. И аз мисля също като тебе- Академията! Heart
Rouzmary
Rouzmary
Дампир-Първокурсник
Дампир-Първокурсник

Брой мнения : 540
Точки : 2427
Репутация : 0
Присъединяване : 10.04.2010
Местожителство : Бургас

Върнете се в началото Go down

Здрач или Академия за вампири? - Page 2 Empty Re: Здрач или Академия за вампири?

Писане by elly Пон Юни 28, 2010 8:39 pm

Колкото и много да харесвам "Академия за вампири" винаги ще предпочета "Здрач"!!
elly
elly
Дампир-Първокурсник
Дампир-Първокурсник

Брой мнения : 545
Точки : 2654
Репутация : 2
Присъединяване : 12.06.2010
Възраст : 28
Местожителство : Шумен

Върнете се в началото Go down

Здрач или Академия за вампири? - Page 2 Empty Re: Здрач или Академия за вампири?

Писане by RosalieBlack Пон Юни 28, 2010 8:45 pm

Академията 100%.
От Здрач се зарибих по вампирите. В началото бях направо луда по сагата. Мислех си, че нещо им куца на другите вампири - нямат едва ли не крилца на ангели. Big Smile После се осъзнах, че всъщност в Здрач липсва по-мрачната страна на вампирите, там те са като феички с вампирски зъби. Още оттогава малко се поотдърнах, но в момента, в който прочетох Академията, напълно забравих за Здрач. Наистина са по-добри книги, по-интересни, като цяло нещо много повече от книгите на Стефани.
RosalieBlack
RosalieBlack
Обикновен човек
Обикновен човек

Брой мнения : 72
Точки : 364
Репутация : 4
Присъединяване : 20.06.2010
Местожителство : Бургас

Върнете се в началото Go down

Здрач или Академия за вампири? - Page 2 Empty Re: Здрач или Академия за вампири?

Писане by Beautiful_nightmare Пон Юни 28, 2010 11:07 pm

Академията!
В началото бях обсебена от Здрач,защото бе единствената книга с вампири,която съм чела и о,Боже аз дори не знаех какво е истински вампир! Big Smile После и с тези филми...направо се бях побъркала,но след като започнах да чета и други поредици(специално Академията и Night huntress)разбрах,че в Здрач всичко е прекалено розово...като в приказка.Главният герой е описван прекалено съвършен поради причината да промие мозъците на ,специално, читателките Big Smile Но е твъъъърде съсвършен,а това отблъсква...писва ти да четеш за омайността му и така нататък...направо ме хваща гнус.(да не говорим за провала на героя във филма...нито хубаво тяло,нито лице...)Главната героиня е пълна скръб.Тази девойка,която постоянно е в беда и заради нейната кръв и невинност се избива целия свят...,а тя и грам не знае как да се защити..нито пък има изграден характер като една истинска жена..Освен героите в Здрач,не ми харесва също и,че вампирите дори не ги описват както трябва..За Бога,та те ТРЯБВА да имат кучешки зъби,за да истински вампири!Никой истински вампир не е чак толкова добричък и мил и всеотдаен...и,ох,колко ли още "съвършени" нещица..Но всичко в Академията си е на място.Истинските вампири (стригоите) са кръвожадни убийци,в които НЯМА НИЩО човешко или в тип "Бела,ще те обичам завинаги въпреки "кръвожадната" си същност".Героите в Академията са си на място.Твърдо отвърден характер,инстинкт за самосъхранение и страхотна външност.Имат също и истински проблеми в личния си живот.Като изключим замесата на мороите(магьосничета според мен)сюжета е изпълнен с напрежение,любов,истинско приятелство,битки,страст и т.н.Академията е хиляда пъти по - силна поредица от Здрач.
Май писах прекалено объркващо,но мисля,че се разбра(дано) какво искам да кажа Big SmileАкадемия за вампири е по-добра от Здрач Blushing


Последната промяна е направена от Beautiful_nightmare на Нед Юли 25, 2010 12:56 pm; мнението е било променяно общо 1 път
avatar
Beautiful_nightmare
Морой-Въздух
Морой-Въздух

Брой мнения : 290
Точки : 1346
Репутация : 0
Присъединяване : 23.05.2010

Върнете се в началото Go down

Здрач или Академия за вампири? - Page 2 Empty Re: Здрач или Академия за вампири?

Писане by sun19 Вто Юни 29, 2010 10:17 am

"Академия за вампири" Heart Sun Но и "Здрач" ми харесва, все пак от тая книга започна всичко свързано с вампири Sun
sun19
sun19
Победител
Победител

Брой мнения : 229
Точки : 1029
Репутация : 0
Присъединяване : 02.06.2010
Възраст : 29
Местожителство : Шумен

Върнете се в началото Go down

Здрач или Академия за вампири? - Page 2 Empty Re: Здрач или Академия за вампири?

Писане by magi961 Нед Юли 25, 2010 12:50 pm

И двете поредици хи харесвам супер много.Но в момента харесвам повече академия за вампири.Сюжета е по-раздвижен и има повече интриги.И Бела е тъпа и скучна(това си е самата истина)а пък Роуз е яка и забавна.Героите не са съвършенни както са Алис Едуард и другите.
Като цяло не ми харесва колко известна стана Здрач поредицата.И всички сравняват филма с книгата,а клнигата е 100 пъти по-добра от филмите.Но ако филма не беше станал толкова известен сигурно скоро изобщо нямаше скоро да преведат Здрач в България и съответно другите вампирски книги.И едва ли щеше да са превели Академията.
avatar
magi961
Победител
Победител

Брой мнения : 32
Точки : 131
Репутация : 0
Присъединяване : 21.07.2010

Върнете се в началото Go down

Здрач или Академия за вампири? - Page 2 Empty Re: Здрач или Академия за вампири?

Писане by Roza_ Вто Юли 27, 2010 11:36 pm

В началото бях обсебена от Здрач, но сега съм с двете ръце за Академията!!!!! Heart Heart
Roza_
Roza_
Морой-Земя
Морой-Земя

Брой мнения : 190
Точки : 973
Репутация : 0
Присъединяване : 02.06.2010
Възраст : 27
Местожителство : Лондон

Върнете се в началото Go down

Здрач или Академия за вампири? - Page 2 Empty Re: Здрач или Академия за вампири?

Писане by Royz Belikov Пет Юли 30, 2010 3:13 am

Ах много труден избор!Здрач ме запали по вампирските книги пък и си ми е любима поредица.Страшно много обаче си обичам и Академията..много труден избор,не мога да сравнявам двете книги.Все пак избрах Здрач,все още си ми е на първо място..
avatar
Royz Belikov
Победител
Победител

Брой мнения : 11
Точки : 61
Репутация : 0
Присъединяване : 23.07.2010

Върнете се в началото Go down

Здрач или Академия за вампири? - Page 2 Empty Re: Здрач или Академия за вампири?

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите