Форум Академия за вампири
Конкурс на издателство "Ера" - Улицата на мечтите 7104180s


Join the forum, it's quick and easy

Форум Академия за вампири
Конкурс на издателство "Ера" - Улицата на мечтите 7104180s
Форум Академия за вампири
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Вход

Забравих си паролата!

Дарения за форума
Latest topics
» Помогнете ми
Конкурс на издателство "Ера" - Улицата на мечтите EmptyЧет Авг 23, 2018 12:01 pm by magi961

» Коя е последната книга, която си купихте?
Конкурс на издателство "Ера" - Улицата на мечтите EmptyНед Яну 21, 2018 6:53 pm by Valentina

» Любима вампирска поредица?
Конкурс на издателство "Ера" - Улицата на мечтите EmptyНед Яну 21, 2018 6:51 pm by Valentina

» Коя книга четете в момента?
Конкурс на издателство "Ера" - Улицата на мечтите EmptyНед Яну 21, 2018 6:50 pm by Valentina

» От А до Я имена на момиче и момче
Конкурс на издателство "Ера" - Улицата на мечтите EmptyНед Яну 21, 2018 6:25 pm by Valentina

» Да броим до 999 vol.2
Конкурс на издателство "Ера" - Улицата на мечтите EmptyНед Яну 21, 2018 6:23 pm by Valentina

» Новини около издаването на четвъртата книга в БГ
Конкурс на издателство "Ера" - Улицата на мечтите EmptyНед Яну 21, 2018 6:10 pm by Valentina

» Любим момент от първата книга?
Конкурс на издателство "Ера" - Улицата на мечтите EmptyВто Яну 16, 2018 11:03 pm by Valentina

» Дориан или Кийо?
Конкурс на издателство "Ера" - Улицата на мечтите EmptyВто Яну 16, 2018 11:00 pm by Valentina


Конкурс на издателство "Ера" - Улицата на мечтите

3 posters

Go down

Конкурс на издателство "Ера" - Улицата на мечтите Empty Конкурс на издателство "Ера" - Улицата на мечтите

Писане by Little_Dhampir Пон Май 17, 2010 4:01 pm

Включете се в новата игра на издателство ЕРА и списание ЕВА. Опишете ни с няколко изречения какво е за вас улицата на мечтите, къде живеят вашите мечти, как постигате мечтите си.

Очакваме вашите писма на имейл era@erabooks.net, както и на адрес: София, 1000, ул. „Граф Игнатиев” № 19, ет.1, за издателство ЕРА.

Крайният срок за участие е 10 юни 2010 г.

Победителите ще бъдат обявени на 17 юни 2010 г.

Моля, посочвайте точни данни за обратна връзка – име, адрес, телефон.

Най-оригиналните и интересни предложения ще получат книги от издателство ЕРА и най-новия брой на списание ЕВА!

Ако ви липсва вдъхновение, не се отчайвайте – ние отново сме насреща с книгата „Улицата на мечтите” – сладко-горчива история за любовта, прошката и преследването на мечтите.


Успех!
Little_Dhampir
Little_Dhampir
Администратор
Администратор

Брой мнения : 2878
Точки : 14753
Репутация : 97
Присъединяване : 09.08.2009
Възраст : 29
Местожителство : Murcia, Spain

Върнете се в началото Go down

Конкурс на издателство "Ера" - Улицата на мечтите Empty Re: Конкурс на издателство "Ера" - Улицата на мечтите

Писане by Paul Вто Юни 01, 2010 12:02 am

вече се включих.
Paul
Paul
Победител
Победител

Брой мнения : 46
Точки : 247
Репутация : 0
Присъединяване : 13.03.2010
Възраст : 31
Местожителство : Пловдив

Върнете се в началото Go down

Конкурс на издателство "Ера" - Улицата на мечтите Empty Re: Конкурс на издателство "Ера" - Улицата на мечтите

Писане by Jenna Сря Юни 09, 2010 9:57 pm

И аз.
Успех на всички!!!
Yes
Jenna
Jenna
Победител
Победител

Брой мнения : 102
Точки : 474
Репутация : 1
Присъединяване : 02.06.2010

Върнете се в началото Go down

Конкурс на издателство "Ера" - Улицата на мечтите Empty Re: Конкурс на издателство "Ера" - Улицата на мечтите

Писане by Little_Dhampir Чет Юни 17, 2010 11:07 pm

2010-06-17 Улицата на мечтите


Приключи играта на издателство ЕРА и списание ЕВА.

Провокирахме ви да споделите какво е за вас улицата на мечтите, къде живеят вашите мечти, как постигате мечтите си.

Благодарим на всички участници! Пожелаваме ви щастие и сбъднати мечти!

Бе трудно да изберем най-добрите от многобройните есета, които ни изпратихте. Затова всички участници ще получат от нас ВИП Карта за преференциални отстъпки от нашия уеб сайт.

С голямо удоволствие обявяваме имената на печелившите:

Калинка Илиева от гр. Долни Дъбник получава комплект книги от ЕРА, най-новия брой на списание ЕВА и ВИП Карта за отстъпки!

Книгата "Улицата на мечтите", новият брой на списание ЕВА и ВИП Карта отиват при Валери Иванов от гр. Пазарджик и Анита Методиева от гр. Варна!

Честито!

А ето и есетата на печелившите:

Калинка Илиева
Улицата на мечтите е по-дълга от Шанз-Елизе и по-претъпкана от Капалъ Чарши. Навсякъде е пълно с лъскави магазини, заредени догоре с бляскави успехи, околосветски пътешествия, печалби от тотото, принцове в бели мерцедеси и старинни замъци. Има и модерни молове, които предлагат големи намаления, повишение на заплатата, нови обувки, шестица на изпита, почивка на Шкорпиловци. Някъде там са изисканите галерии с надутите цени на участие във филм, слава и известност, на нов албум, на затаяваща дъха изложба, на известни романи и стихосбирки, на танц с Антонио Бандерас. С две думи, всичко, за което се сетиш, може да се намери на улицата на мечтите. Едни магазини фалират, други преуспяват. Има дори забутани, сумрачни павилиончета, в които влизаме само на сън, защото иначе ни е срам дори да си помислим. Но в цялата тази шумна, пълна с неон, телевизионни реклами, забравени миризми и подтиснати желания навалица има няколко важни местенца – скъпарският бутик на голямата любов (там някои пазаруват веднъж, а други – по няколко пъти, зависи от цената, която са готови да платят), рок-фургонът, където предлагат синовната обич, тихото бистро на майчинството и кварталният супермаркет с различните видове и стойност приятели. Ако някое от тези местенца фалира, ние се загубваме в нашата улица на мечтите и тя става улица на кошмарите. Затова ги посещавайте всеки ден. Поддържайте оборота им, за да просперират и да изпълват живота ви със смисъл.

Валери Иванов
Някои Я подозират, блуждаейки по съседната, с визия за щастие, редом до Мен и Любимата, до прекрасните ми Наследници, странните привички и красивите спомени от детството. Мистерия, химера? Нищо подобно. По Нея звучи перфектната „Street of dreams” на Rainbow (всички ги знаят), там срещаш и куп непознати (както се пее), но виждаш само позитивните и лъчезарните, одухотворените и чаровни свои приятели и близки. Не Е широк булевард (булевардът не е улица, както и къщата не е дом), макар и тук да ухае на банкноти и бензинови пари, но повече на романтика и зеленина. Моите мечти живеят на най-високия балкон, точно над Нея. Всичко, за което съм мечтал Тук, се сбъдна. Защото Тя е и на моята младост... А младостта е най-паметното, което ни сбъдва... Каканижех мечтите си, с часове зареян в облаците и заревото, легнал на моравата в близост до градския стадион и панелния апартамент на родителите ми... Мнозина случайни озадачено се спираха да ме „зяпат”, а на мен не ми пукаше, чувствах се горд, че не съм подобен „сухар”. И днес гледам отнесено – професионален проектант на бъдещето. Когато мечтите ти са прозаични и нищожни, прозаичен и нищожен си и самият ти, като в безсмъртната аксиома на Сент-Екзюпери (профани я приписват на Любен Дилов-баща!!!). Тленност, защо духът на предците ми е жив, защо фантазиите за по-добър и възвишен свят не умират на МОЯТА УЛИЦА НА МЕЧТИТЕ „РЕАЛНОСТ”!? Тя не зависи от политически режими и конюнктури, идеологии и превратни любови... В душата ми е – от рождение – до гроб – и след това!

Анита Методиева
Ако художник бе нарисувал истинска улица, която да изобразява моята улица на мечтите, то картината му щеше да изглежда така:
Дълга улица с малки, уютни, цветни къщурки. Улицата щеше да е светла, огряна от ярко слънце. То щеше да е изобразено като малък ярък кръг в далечината, точно над средата на пътя. Но в тази картина щеше да има и много тъмни места. Места, обладани от мрака на сенките, които не могат да се видят с просто око. Но са достойни за своя собствена картина. Къщите биха били малки, на фона на огромните градини зад тях. А градините щяха да бъдат с голяма необятна растителност, в която спокойно би могъл да се изгубиш. И най-често там са и сенчестите места.

И ако към картината имаше легенда, тя би гласяла:
Дългата улица – житейският път
Малките къщички – мечтите и постиженията
Слънцето – светлината в края на тунела, която те ката да продължаваш напред – пълното щастие
Сенките – неизвестностите в живото, които са решаващи за мечтите
Градините – последствията от постигането на някоя мечта; дали ще продължиш напред, или ще се изгубиш в красивите градини

Моите мечти обаче не живеят на такава улица. Те живеят в сърцето и ума ми. Когато искам да постигна някоя моя мечта, аз не спирам да мисля за нея. Представям си я. Това, което трябва да направя, за да я постигна. Какво ще стане след това. Как ще се чувствам и т.н. За да постигнеш една своя мечта, най-важното е да вярваш в нея, в себе си. И да положиш усилия.
Little_Dhampir
Little_Dhampir
Администратор
Администратор

Брой мнения : 2878
Точки : 14753
Репутация : 97
Присъединяване : 09.08.2009
Възраст : 29
Местожителство : Murcia, Spain

Върнете се в началото Go down

Конкурс на издателство "Ера" - Улицата на мечтите Empty Re: Конкурс на издателство "Ера" - Улицата на мечтите

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите