Форум Академия за вампири
Ако я има в нета, ще я купите ли? 7104180s


Join the forum, it's quick and easy

Форум Академия за вампири
Ако я има в нета, ще я купите ли? 7104180s
Форум Академия за вампири
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Вход

Забравих си паролата!

Дарения за форума
Latest topics
» Помогнете ми
Ако я има в нета, ще я купите ли? EmptyЧет Авг 23, 2018 12:01 pm by magi961

» Коя е последната книга, която си купихте?
Ако я има в нета, ще я купите ли? EmptyНед Яну 21, 2018 6:53 pm by Valentina

» Любима вампирска поредица?
Ако я има в нета, ще я купите ли? EmptyНед Яну 21, 2018 6:51 pm by Valentina

» Коя книга четете в момента?
Ако я има в нета, ще я купите ли? EmptyНед Яну 21, 2018 6:50 pm by Valentina

» От А до Я имена на момиче и момче
Ако я има в нета, ще я купите ли? EmptyНед Яну 21, 2018 6:25 pm by Valentina

» Да броим до 999 vol.2
Ако я има в нета, ще я купите ли? EmptyНед Яну 21, 2018 6:23 pm by Valentina

» Новини около издаването на четвъртата книга в БГ
Ако я има в нета, ще я купите ли? EmptyНед Яну 21, 2018 6:10 pm by Valentina

» Любим момент от първата книга?
Ако я има в нета, ще я купите ли? EmptyВто Яну 16, 2018 11:03 pm by Valentina

» Дориан или Кийо?
Ако я има в нета, ще я купите ли? EmptyВто Яну 16, 2018 11:00 pm by Valentina


Ако я има в нета, ще я купите ли?

+8
didityoy_99
darina112
maksima
Blood Sister
elizabetta_90
ally_80
Little_Dhampir
perla333
12 posters

Go down

Ако я има в нета, ще я купите ли? Empty Ако я има в нета, ще я купите ли?

Писане by perla333 Пет Фев 28, 2014 7:21 pm

Разгледах темите, но такава не видях. Ако все пак има - моля за извинение Smile

Това е една болна тема според мен. А именно - качването на нови книги малко след издаването им. Без бой ще си призная, че и аз проверявам в нета за някои книги, но не и за такива от преди 2 седмици.
Идеята на темата ми дойде след като ИБИС казаха, че спират поредицата за Чарли (мисля че така се казваше) и всички скочиха, че книгите ги нямало в нета..Което не е напълно вярно. Та въпроса ми е следния - Ако малко след издаването на нова книга, случайно я намерите в нета - ще си я купите ли? Или просто ще я оставите за "по-натам"?

По-нататък и аз ще се изкажа, но ми е интересно какво мислите по въпроса. Защото нека си признаем - това е проблем както за издателствата, така и за нас читателите. Не искам да се караме, а само да изразим гледните си точки Smile
avatar
perla333
Читател
Читател

Брой мнения : 212
Точки : 867
Репутация : 0
Присъединяване : 01.09.2009
Възраст : 29

Върнете се в началото Go down

Ако я има в нета, ще я купите ли? Empty Re: Ако я има в нета, ще я купите ли?

Писане by Little_Dhampir Пет Фев 28, 2014 9:05 pm

Това наистина си е болна тема.. и е доста неуместно да се качват книги в интернет, които току-що са излезли. Така издателствата няма смисъл да издават книги, защото не печелят нищо от това, ако книгата е сканирана из интернет пространството.
Лично аз предпочитам да си купя дадена книга, а не да я чета онлайн. Хем си увеличавам колекцията, хем очите не ми се натоварват толкова, но тъй като съм в чужбина признавам, че често тегля сканирани книги и си ги чета на телефона.
Little_Dhampir
Little_Dhampir
Администратор
Администратор

Брой мнения : 2878
Точки : 14753
Репутация : 97
Присъединяване : 09.08.2009
Възраст : 29
Местожителство : Murcia, Spain

Върнете се в началото Go down

Ако я има в нета, ще я купите ли? Empty Re: Ако я има в нета, ще я купите ли?

Писане by ally_80 Съб Мар 01, 2014 1:26 am

По принцип чета на компютър или таблет, но когато мога да си позволя да си купя книга по правило купувам такава която вече съм прочела и много искам да имам на хартия. А за това да се качват току що излезли от печат книги в интернет, то е болна тема по която едва ли скоро ще има единно мнение, но и варианта книгата да е издадена вчера и днес да "щъфне" онлайн също не е приемлив.
ally_80
ally_80
Обикновен човек
Обикновен човек

Брой мнения : 54
Точки : 152
Репутация : 0
Присъединяване : 31.12.2013

Върнете се в началото Go down

Ако я има в нета, ще я купите ли? Empty Re: Ако я има в нета, ще я купите ли?

Писане by elizabetta_90 Съб Мар 01, 2014 11:46 am

Да , естествено ! То по същата логика аз мога да спра да си купувам българските преводи само защото мога да ги намеря на анг или руски в интернет !! Съвсем искрено споделям ,че 1/4 от 200-300 книги са ми на Ибис и сега съм просто НЕВЕРОЯТНА разочарована !!! Като спрат 1 поредица да не смятат ,че тези ,които са преснимали и качили ще спрат ????? Да не мислят ,че няма да се захванат с друга поредица ??? Да спрат разпространенията , да намерят хората ...но да спрат ЕДНА ОТ НАЙ,НАЙ, НАЙ, НАЙ-ЯКИТЕ СИ ПОРЕДИЦИ !!!! Тцтцтцтцтцтц....
elizabetta_90
elizabetta_90
Победител
Победител

Брой мнения : 946
Точки : 4613
Репутация : 1
Присъединяване : 02.11.2012

Върнете се в началото Go down

Ако я има в нета, ще я купите ли? Empty Re: Ако я има в нета, ще я купите ли?

Писане by Blood Sister Чет Мар 06, 2014 7:15 pm

Принципно предпочитам и винаги избирам хартиения вариянт пред електронния, но в началото когато започнах да чета и аз съм теглила сканирани книги. Но дори тогава, след като прочетях една книга на компютъра, ако ми харесаше, после си я купувах в хартиен вариант. Друго си е да хванеш книгата, да усетиш, че е твоя. Но щяха хората да четат сканираните книги из нета ако книгите им бяха на по-разумни цени.
А и има издателства чийто книги на 80 %, да не кажа и повече, са сканирани, но въпреки това издават повече книги и през по-малък интервал. Честно казано се изненадвам, тъй като никак не е приятно да вложиш пари в издаването на една книга и в крайна сметка да няма отплата.
Мисля си, че във всеки един сайт където могат да се изтеглят сканирани книги, трябва да сложат ограничение за сканиране 1 година след издаването на книгата.
Blood Sister
Blood Sister
Администратор
Администратор

Брой мнения : 136
Точки : 445
Репутация : 2
Присъединяване : 15.01.2014
Възраст : 35

Върнете се в началото Go down

Ако я има в нета, ще я купите ли? Empty Re: Ако я има в нета, ще я купите ли?

Писане by perla333 Чет Мар 06, 2014 8:08 pm

Айде и аз да се изкажа по въпроса Smile
Ако кажа, че не тегля книги - ще излъжа. Още през 2009 ми дойде музата, но тогава главно любовни романи си теглих - книги, 90% от които бяха издадени през 90-те години. И все пак някои от тези романчета съм си ги търсила с години на хартия.
Не искам да прозвучи като реклама, но момичетата от ескейп си имат правило - не качват книга, ако няма 2 години от издаването й. (за БГ книги говоря, защото за английските мисля че не важи). Но факта, че книга която е излязла преди няма 2 седмици вече е в нета - ами това си е нагло. Разбирам, че цените са високи и не всеки може да си позволи да си купи всяка книга (аз примерно "Брачен капан" още не съм си я взела, но не съм тръгнала да питам по форуми дали ще ми я пратят) Но нека все пак имаме малко свян, защото иначе цените може още да се вдигнат или пък да се спре издаването на цели поредици. Ако не греша БАРД спряха "Ванирска сага" заради факта, че книгата е обиколила интернет малко след издаването. Ами като не са си възстановили парите, защо да я продължат? Цените на испанските книги са по-високи от английските. (не съм запозната с разликите в цените на правата, но предполагам има такива) И навсякъде се възмущават, че поредицата е спряна, но пак всички си я четат в нета...
avatar
perla333
Читател
Читател

Брой мнения : 212
Точки : 867
Репутация : 0
Присъединяване : 01.09.2009
Възраст : 29

Върнете се в началото Go down

Ако я има в нета, ще я купите ли? Empty Re: Ако я има в нета, ще я купите ли?

Писане by maksima Чет Мар 13, 2014 6:28 pm

Определено!
Но зависи от книгата. Има книги които ги чета в интернет, но не си ги купувам. Но ако някоя книга толкова много ми направи впечатление решавам да си я купя, защото има огромна разлика от това да си я четеш на компютъра и от това да я имаш в ръцете си. Поне според мен!
maksima
maksima
Стригой
Стригой

Брой мнения : 37
Точки : 105
Репутация : 0
Присъединяване : 22.02.2014
Възраст : 31
Местожителство : София

https://ladiesforum.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Ако я има в нета, ще я купите ли? Empty Re: Ако я има в нета, ще я купите ли?

Писане by darina112 Сря Мар 19, 2014 8:23 pm

Разбира се! Нищо не може да се сравни с книжното четиво, което прелистваш и препрочиташ отново и отново, както и със самото усещане да държиш книжлето в ръце и да знаеш, че си е твое <3
darina112
darina112
Читател
Читател

Брой мнения : 73
Точки : 212
Репутация : 2
Присъединяване : 18.11.2009
Възраст : 29
Местожителство : димитровград

Върнете се в началото Go down

Ако я има в нета, ще я купите ли? Empty Re: Ако я има в нета, ще я купите ли?

Писане by didityoy_99 Съб Авг 23, 2014 10:18 am

Ако някоя книга наистина ми хареса - то да. Даже не знам защо, но си създадох навика да си купувам Дневниците на Стефан. Не е особено интересна поредица, има и по-добри. Но може би просто навик или солидарност към сериала, но все пак.
didityoy_99
didityoy_99
Читател
Читател

Брой мнения : 32
Точки : 44
Репутация : 0
Присъединяване : 21.11.2012
Възраст : 25

Върнете се в началото Go down

Ако я има в нета, ще я купите ли? Empty Re: Ако я има в нета, ще я купите ли?

Писане by Thэ Dark Girl Пон Авг 25, 2014 3:20 pm

Ако ми хареса - да, ще си я купя. Така направих с "Аз, вещицата" на Дебора Харкнес, например.
Thэ Dark Girl
Thэ Dark Girl
Читател
Читател

Брой мнения : 31
Точки : 59
Репутация : 0
Присъединяване : 19.03.2011
Възраст : 26

Върнете се в началото Go down

Ако я има в нета, ще я купите ли? Empty Re: Ако я има в нета, ще я купите ли?

Писане by cheriko Пон Авг 25, 2014 3:36 pm

По принцип обичам хартиения вариант, но напоследък нямам много пари и чета на компютъра. Даже повечето ми книги са електронни и свикнах да се пуля на екрана на компютъра, че чак вече така ми е по-удобно.
cheriko
cheriko
Читател
Читател

Брой мнения : 33
Точки : 81
Репутация : 0
Присъединяване : 01.07.2014
Възраст : 24
Местожителство : в сенките на нощта

Върнете се в началото Go down

Ако я има в нета, ще я купите ли? Empty Re: Ако я има в нета, ще я купите ли?

Писане by iveto81 Сря Сеп 16, 2015 7:30 pm

Купувам си всичко което излезе от любовния жанр от повече от 16 год. Предпочитам книжния вариант, но и си свалям и стари книги които по една или други причина не съм успяла да си купя. Все пак ако с темпото с което чета и трябва да купувам всичко ще съм вечно без пари. Но честно казано новите книги си ги купувам. Нито таблета, нито четеца може да замени книжния вариант за мен. Пък и на моменти изпадам в настроения при които ми се иска да препрочета определена книга. Най-лесно е да си я извадя от личната библиотека.
iveto81
iveto81
Стригой
Стригой

Брой мнения : 24
Точки : 24
Репутация : 0
Присъединяване : 16.09.2015
Възраст : 42

Върнете се в началото Go down

Ако я има в нета, ще я купите ли? Empty Re: Ако я има в нета, ще я купите ли?

Писане by viki Чет Мар 03, 2016 4:32 pm

Разбира се, ако ми е харесала ще си я купя.Винаги съм предпочитала книжния вариант,но вече гледам първо да ги прочета а после да купувам.Но ако става въпрос за книга която чакам направо я купувам.
viki
viki
Обикновен човек
Обикновен човек

Брой мнения : 63
Точки : 243
Репутация : 0
Присъединяване : 21.07.2015
Възраст : 49

Върнете се в началото Go down

Ако я има в нета, ще я купите ли? Empty Re: Ако я има в нета, ще я купите ли?

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите