Форум Академия за вампири
Интервю с Ришел Мийд относно филмирането на VA и др. /НА БГ/ 7104180s


Join the forum, it's quick and easy

Форум Академия за вампири
Интервю с Ришел Мийд относно филмирането на VA и др. /НА БГ/ 7104180s
Форум Академия за вампири
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Вход

Забравих си паролата!

Дарения за форума
Latest topics
» Помогнете ми
Интервю с Ришел Мийд относно филмирането на VA и др. /НА БГ/ EmptyЧет Авг 23, 2018 12:01 pm by magi961

» Коя е последната книга, която си купихте?
Интервю с Ришел Мийд относно филмирането на VA и др. /НА БГ/ EmptyНед Яну 21, 2018 6:53 pm by Valentina

» Любима вампирска поредица?
Интервю с Ришел Мийд относно филмирането на VA и др. /НА БГ/ EmptyНед Яну 21, 2018 6:51 pm by Valentina

» Коя книга четете в момента?
Интервю с Ришел Мийд относно филмирането на VA и др. /НА БГ/ EmptyНед Яну 21, 2018 6:50 pm by Valentina

» От А до Я имена на момиче и момче
Интервю с Ришел Мийд относно филмирането на VA и др. /НА БГ/ EmptyНед Яну 21, 2018 6:25 pm by Valentina

» Да броим до 999 vol.2
Интервю с Ришел Мийд относно филмирането на VA и др. /НА БГ/ EmptyНед Яну 21, 2018 6:23 pm by Valentina

» Новини около издаването на четвъртата книга в БГ
Интервю с Ришел Мийд относно филмирането на VA и др. /НА БГ/ EmptyНед Яну 21, 2018 6:10 pm by Valentina

» Любим момент от първата книга?
Интервю с Ришел Мийд относно филмирането на VA и др. /НА БГ/ EmptyВто Яну 16, 2018 11:03 pm by Valentina

» Дориан или Кийо?
Интервю с Ришел Мийд относно филмирането на VA и др. /НА БГ/ EmptyВто Яну 16, 2018 11:00 pm by Valentina


Интервю с Ришел Мийд относно филмирането на VA и др. /НА БГ/

3 posters

Go down

Интервю с Ришел Мийд относно филмирането на VA и др. /НА БГ/ Empty Интервю с Ришел Мийд относно филмирането на VA и др. /НА БГ/

Писане by Little_Dhampir Сря Дек 25, 2013 10:23 pm

Хапещ чат с автора на Академия за вампири Ришел Мийд относно идващия филм

Обичната и изчезваща от рафтовете поредица Академия за вампири на Ришел Мийд се е насочила към сребърния екран – и по всички показатели, хапе. По първият удар на предложения франчайз, „Академия за вампири“ работят няколко креативни котки – управлява режисьора на „Гадни момичета“ Марк Уотърс, брат му и сценарист на „Батман се завръща“ Даниел Уотърс написа сценария, а сред продуцентите звездата на IM Global Стюард Фод, чийто хит удари този сезон с „Walking with Dinosaurs“. Ако страхотните постери не са ви спечелили и ако забавния трейлар не е породил интерес, то тогава думите на Мийд може да го направят.

Най-важният въпрос: Колко замесена с филма „Академия за вампири“ си?
Цялата ми роля е по-скоро на съветник, което е напълно нормално за автори, чийто книги се превръщат във филми (въпреки многото противоречащи слухове). Филмовите създатели правят филми, аз правя книги и съм напълно окей с този отдел на работата! С това вече казано, те бяха наистина страхотни в питанията за мнението ми и получаването на приноса ми. Беше ми разрешено да прочета сценария и да предложа съвет, който бе използван за поправки. По време на продукцията Марк Уотърс ме пита въпроси за костюми и създания,както и дали определи избори, които е направил ще повлияят на бъдещи книги. Всъщност е повече участие от това, което всеки друг автор получава, за което съм супер поласкана едновременно за това, че имам тази част и за това, че те бяха толкова съзнателни и детайлно-ориентирани около направените избори.

Колко добра работа са свършили, превръщайки книгата във филм? Имаше ли ти някаква дума в това?
Много съм доволна от адаптацията. Това е адаптация, разбира се, затова много неща са отрязани или променени за големия екран, но чувствам, че решенията бяха умни. Те бяха направени или защото нямаше време, или защото някой неща, които изглеждат очарователни на написаната страница всъщност излизат скучни на големия екран. Имах възможността да предложа съвет след като сценария бе написан, но всъщност имах да направя само няколко коментара. Като цяло, мислех, че са свършили доста добра работа и бях доволна да видя, че всички големи сюжети и под-сюжети останаха.

Говорейки за каста, за кого се радваш най-много? Имаше ли някого на ум за ролите, когато пишеше книгата?
Трудно е да избера любимец. Никога не направих някакво мислено избиране докато пишех книгите, главно защото в ума ми нямаше филми, но също и защото не исках да съм разочарована от направените по-късно избори. Като резултат съм всъщност наистина развълнувана от актьорите. Те изглеждат като героите си, а дори още по страхотно, наистина разбират характерите им. Зоуи (Доич) изпъква доста. Тя притежава всичката енергия, хумор и страстност на героинята ѝ като част от нормалния и характер – до толкова, че понякога ти се приисква да я наречеш „Роуз“!

„Реликви на смъртните“ и „Скитница“ не се справиха толкова добре в бокс офиса, но филми с подобна тематика като „Игрите на глада“ и „Здрач“, да. Защо мислиш е това? Вярваш ли, че „Академия за вампири“ ще се справи по-добре от „Реликви на смъртните“ и т.н.?
Холивуд е толкова непредвидим бизнес, че е трудно да се каже със сигурност какво кара един филм да се провали или да успее. „Игрите на глада“ и „Здрач“ вече имаха множество фенове преди да ударят кината, което определено помогна едновременно с билетните продажби и говора от уста на уста. Те имат много повече читатели от всяка друга тийн адаптация, която е излязла след Хари Потър, далеч повече от „Академия за вампири“. Ако всеки почитател на поредицата дойде да види филма, но никой друг не го направи, филма все още няма да е финансово успял, което прави воденето на други зрители толкова критично. Подозирам, че някои от другите франчайзове, които не са се справили толкова добре напоследък бяха в подобни позиции и просто не успяха да разгърнат отвъд читателите. Ако това е проблема, реклата се превръща в главен проблем, а тя също е труден бизнес. Знам, че точно сега рекламирането на „Академия за вампири“ е насочена главно към забавните части, защото точно това определено  кара „Академия за вампири“ да изпъкне сред другите. Надеждата е, че тъмният хумор ще спечели тези, които по принцип биха мислили, че свръхестествените истории са твърде мелодраматични. Дали това работи, за да привлече нови зрители остава да се види, но определено стискаме палци!

Пресата сладкодумно говори, че е „повече Бъфи отколкото Бела“ тип история. Съгласна ли си?
Роуз, Бъфи и Бела са все уникални героини. Роуз и Бъфи споделят острото си чувство за хумор и определено и двете са боици. Зоуи Доич получи доста голям комплимент наскоро, когато Сара Мишел Гелър видя трейлара на „Академия за вампири“ в кино и туийтна на Зоуи: „Това е моето момиче – покажи им как се прави“.

Какво бе вдъхновението зад поредицата „Age of X“?
Наистина, бяха няколко неща. Израснах четейки епични, много объркани фантастични и сай-фай поредици. Винаги си мислех, че ще пиша в този жанр и бях леко изненадана, когато свърших в паранормални и градско фентъзи (въпреки че съм голям фен и на тях). Поредицата „Age of X“ се вслушва в тази стара любов към объркано и епично свето строене, но също и включва по-светлите и забавни елементи, които обожавам в остатъка от поредиците ми. И разбира се, е изпълнена с митологии, което винаги ми е било страст.

Как се чувстваш относно начина, по който написа героите Джъстин и Мей?
По много начини, те не се различават толкова много от героите в другите ми поредици, за възрастни или не. Джъстин и Мей са много повредени, като всички, за които пиша, те определено имат някои тъмни нишки. Опитвам много силно да дам несъвършенства на всичките си герои, за да могат по време на поредиците да се борят със себе си, както и с останалите. Също така опитвам доста силно да накарам героите си да изглеждат реални за читателите и да вложа силен ЕМОЦИОНАЛЕН компонент у тях. Определено се надявам, че това се случи и с Джъстин и Мей!

Колко книги планираш да напишеш за поредицата „Age of X“?
Това все още е мистерия. За момента си мисля, че ще бъде четири-книжна поредица, но това може да се промени след следващата книга.

Помниш ли какво купи с първия голям чек в резултат от продажбите на „Академия за вампири“?
Ха, не знам на колко автори задавате този въпрос, но повечето от нас не получават „големи чекове“ от ранни продажби! Нямаше много хвалене с напредъка ми по „Академия за вампири“, особено след като наскоро бях напуснала работата си. Всичко отиде за спестявания.

moviehole.net

Превод: Aching Soul
Little_Dhampir
Little_Dhampir
Администратор
Администратор

Брой мнения : 2878
Точки : 14753
Репутация : 97
Присъединяване : 09.08.2009
Възраст : 29
Местожителство : Murcia, Spain

Върнете се в началото Go down

Интервю с Ришел Мийд относно филмирането на VA и др. /НА БГ/ Empty Re: Интервю с Ришел Мийд относно филмирането на VA и др. /НА БГ/

Писане by mileidito Сря Фев 05, 2014 10:46 pm

Искрено се надявам ,филма да си залужава и да не прецакали поредицата ,но ще видим скоро след премиерата на филма ,дано филма да е по- добър ,от Здрач и Скитница ,защото ще съм много разочарована.
mileidito
mileidito
Обикновен човек
Обикновен човек

Брой мнения : 148
Точки : 738
Репутация : 2
Присъединяване : 20.04.2010
Възраст : 38

Върнете се в началото Go down

Интервю с Ришел Мийд относно филмирането на VA и др. /НА БГ/ Empty Re: Интервю с Ришел Мийд относно филмирането на VA и др. /НА БГ/

Писане by Blood Sister Чет Фев 06, 2014 4:13 pm

И аз се надявам филмът да е направен добре. Понякога само добрата актьорска игра или само добър режисьор не е достатъчен.
Хареса ми отговора на Ришел относно това дали филмът има шансове за успех като този по "Здрач" и "Игрите на глада". Много е права Smile
Blood Sister
Blood Sister
Администратор
Администратор

Брой мнения : 136
Точки : 445
Репутация : 2
Присъединяване : 15.01.2014
Възраст : 35

Върнете се в началото Go down

Интервю с Ришел Мийд относно филмирането на VA и др. /НА БГ/ Empty Re: Интервю с Ришел Мийд относно филмирането на VA и др. /НА БГ/

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите